پشتیبانی در تلگرام

دفتر پشتیبانی


چشم سوم چیست؟ آموزش بازکردن چشم سوم

1,103

احتمالا شما هم تا به حال کلمه چشم سوم یا آجنا به گوشتان خورده است و شاید با خود اندیشه اید که کاربرد چشم سوم چیست و … چشم سوم علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس کاربرد ها و خطرات بسیاری دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

جادوی باور در این مقاله به صورت کامل به بررسی چشم سوم میپردازد و شما را از خطرات و مشکلات احتمالی آن آگاه خواهد ساخت! پس همراه ما باشید.

منظور از چشم سوم چیست؟

از گذشته دور چشم سوم یا آجنا مورد توجه فرهنگ ها و اقوام مختلف بوده است و بسیاری از افراد داشتن این ویژگی را قابل احترام میدانستند.
امروزه و با گذشت زمان به آن ، غده صنوبری نیز میگویند اما مرصوم ترین واژه در بین مردم همان چشم سوم است .
چشم سوم کجاست؟ چشم سوم در وسط پیشانی قرار دارد و به عقیده دانشمندان به شکل یک لوبیا است که با کمک آن انسان میتواند کار هایی انجام دهد که هرکسی قادر به انجامشان نیست!
از جمله از این کار ها میتوان به امکان صحبت با موجودات دیگر و اجنه یا خواندن ذهن افراد و … اشاره کرد که از دست یک انسان معمولی بر نمی آید.

کاربرد چشم سوم چیست؟

انسان بلافاصله بعد از باز شدن چشم سوم خود ، شروع به صحبت با روح خود میکند و میتواند با جهان ماورائی ارتباط برقرار سازد. البته این نیاز به تمرین های مخصوصی دارد تا چشم سوم تحریک شده و شروع به کار کند و در نهایت قدرتش افزایش یابد!

شاید از خود بپرسید که اصلا کاربرد چاکرای چشم سوم چیست و یا چشم سوم چه کاربردی دارد ؟
چشم سوم وسیله ای است برای پیش بینی، آینده نگری، روشن بینی، پیشگویی و … که بدون استفاده از دو چشم جسم انجام میشود. روشن بینی به معنای دریافت و تجزیه و تحلیل اطلاعات بدون استفاده از چشم جسمی می باشد.
در طول تاریخ افراد زیادی ادعا کرده اند که چشم سومشان باز است و مردم را مشغول به خرافات چشم سوم کرده اند که هیچ کدام واقعیت نداشته و تنها همان (ادعا) باقی مانده اند!

چشم سوم در اسلام

Three eyes on the Quran of Islam
قرآن کریم و چشم سوم

نماز خواندن و عبادت خداوند میتواند در دراز مدت باعث باز شدن چشم بصیرت یا همان چشم سوم شود. هنگام سجده کردن به قسمت پیشانی ما که آجنا نیز در همان جا قرار دارد ، فشار می آید و اگر با چشمان خود به بینی مان نگاه کنیم ، فشار بیشتری به چشم سوم خود می آوریم و این در دراز مدت میتواند چشم بصیرت مارا باز کند! اگر میخواهید بدانید حکم چشم سوم در اسلام چیست به زیر توجه کنید:
اگر فردی که دارای چشم سوم باز است، از آن در راه درستی استفاده کند و تن به خواسته های شیطانی و نفسانی خود ندهد، از نظر اسلام هیچ گونه مشکلی وجود نخواهد داشت.

چشم سوم در قرآن نیز وجود دارد!
خداوند در آیه ۲۲ سوره قاف می فرماید:
تو در غلفت از این بودی پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد.

خداوند در این آیه می فرماید پوششی وجود دارد که مانع دید بیشتر شما می شود. مثلا پوششی که نمی گذارد انسان بهشت و جهنم را ببیند و آن را تصور کند! اگر این پوشش برداشته شود انسان میتواند از گذشته و آینده خود به راحتی باخبر شود.

خداوند در قسمتی دیگر در قرآن کریم می فرماید : ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا «هر کس تقوا پیشه کند خداوند به او فرقان (قدرت تمیز بین حق و باطل) عطا مى‏کند».
از اینجا میتوان اطمینان یافت که دو چشم انسان توانایی دیدن هر چیزی را ندارند و انسان با استفاده از چشم سوم خود است که میتواند همه چیز را ببیند . این با استفاده از پیشه کردن تقوا و اطاعت خداوند طی مدتی طولانی به دست می آید و به انسان قدرت زیادی را میدهد.

پیامبر در مورد اطاعت از خداوند می فرماید:
اظهار دوستی نکرد بنده من به چیزی دوست داشتنی تر از آنچه واجب کردم بر او، و او با نوافل به سوی محبت من می آید تا این که من نیز او را دوست بدارم. پس هنگامی که او را دوست بدارم شنوایی او می باشم آن گاه که می شنود و بینایی او می باشم آن گاه که می بیند و زبان او می باشم آن گاه که سخن می گوید و دست او می باشم آن گاه که ضربه می زند و پای او می باشم آن گاه که راه می رود، هنگامی که به درگاه من دعا کند اجابت می کنم و اگر از من درخواست کند به او می دهم.

در جایی هم در مورد اطاعت از خدا آمده است:
از زمانى که حیات بشرى در این کره خاکى شکل گرفته، همیشه سؤال مهمى ذهن او را مشغول ساخته که هدف از خلقت انسان و مجتمع بشرى چیست؟ آیا زندگى همین جلوه صورى و ظاهرى آن یعنى خوردن و خوابیدن و شهوت رانى کردن است؟ یا در پشت این حرکات، غایتی رفیع و هدفی بلند خوابیده است، در ادامه همین تفکرات و تاملات است که مى‏توان دریافت که ارسال پیامبران الهى آن هم در تمام عصرها به چه جهت و هدفى بوده است، آیا پس از این عالم خاکى، جهان دیگرى که در آن به اعمال مردم رسیدگى مى‏شود، نخواهد بود؟ دراین صورت هر لحظه با تصور مرگ و نابودى، زندگى در کام انسان تلخ شده و با هر تأملى در عاقبت کار خود پشتش خواهد لرزید و دستش به هیچ کارى نخواهد رفت .

 

آموزش بازکردن چشم سوم

A woman dresses her third eye
فعال کردن چشم سوم

باز کردن چشم سوم نیاز به تمرین و تکرار بسیاری دارد که در زیر به معرفی روش های باز کردن چشم سوم میپردازیم. البته بهتر است قبل از اعمال روش ها، به پیش یک استاد چشم سوم بروید تا در باز کردن چشم سوم و فعال کردن آن به شما کمک کند.

 1. استفاده از روش مالش:

  ابتدا انگشت اشاره خود را بگیرید و سپس در خلاف عقربه های ساعت به دور چشم سوم خود بچرخانید . این کار را به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه انجام دهید.
  با این کار چشم سوم شما بیدار خواهد شد و احساس هایی خواهید داشت.
  سپس چشمان خود را ببندید و یک کره ی چشم را در وسط دو چشم خود تجسم کنید. سپس با استفاده از آن چشم به بالا و پایین، چپ و راست نگاه کنید و سپس چرخش از پایین به بالا و بالا به پایین را انجام دهید و سپس با آن چشم چند پلک بزنید.
  بعد از اینکار احساساتی در ناحیه وسط ابروهایتان ایجاد میشود که به معنی تحریک چشم سوم شما است.
  این تمرین را به مدت چند هفته انجام دهید تا به مرور زمان قدرت چشم سوم خود را افزایش دهید و قدرت های عجیبی به دست بیاورید.

 2.  استفاده از تکنیک ۲.۴۷۸:

  این تکنیک باید در یک مکان بسیار آرام و ساکت انجام شود. نفس عمیق بکشید تا احساس تغییر یافته ای مثل خلسه را به وجود بیاورید.
  ابتدا به مدت ۴ ثانیه از سوراخ های بینی نفس بکشید و سپس ۷ ثانیه نفس خود را نگه دارید و بعد به مدت ۸ ثانیه هوارا از طریق دهانتان بیرون دهید . هنگام انجام این کار حتما زبانتان را پشت دندانهایتان قرار دهید. هنگامی که به آرامش روحی رسیدید به چشم سوم خود نگاه کنید. حتما تغییری احساس خواهید کرد. این تمرین را در ابتدا ۲ دقیقه در روز انجام دهید و سپس و به مرور زمان آن را افزایش دهید .

 3.  استفاده از روش مراقبه EMDR:

  این روش از مدت ها پیش برای رفع اختلالاتی مثل افسردگی و اضطراب به کار میرفته است و امروزه نیز از جمله روش هایی است که برای باز کردن چشم سوم یا همان آجنا استفاده می شود. (البته پیشنهاد میکنیم برای باز کردن چشم سوم خود حتما پیش یک استاد چشم سوم بروید).
  این روش برای افرادی که به طور منظم ورزش می کنند بسیار آسان خواهد بود و می تواند مورد استفاده آنان قرار گیرد.

 4.  محل زندگی تان را از رنگ بنفش و آبی پر کنید:

  رنگ چاکرای ششم ترکیبی از آبی و بنفش است که که رنگی نیلی را به وجود می آورد . شما باید با افزودن این رنگ ها به محیط زندگی خود ، چشم ششم خود را تقویت کنید و به مرور زمان باعث فعال کردن چشم سوم خود شوید .
  به عنوان مثال میتوانید لباس خود را از رنگ بنفش تشکیل دهید و از جواهراتی مثل گردنبند و دستنبند به رنگ آبی استفاده نمایید .

 5.  برای باز کردن امواج مغزی تلاش کنید:

  به طور مستمر روی امواج های مغزی خود مثل آلفا و تتا تمرین کنید و سعی کنید که آنهارا حفظ نمایید . با این کار بخش های مختلف مغز شما تقویت میشود و میتواند باعث باز کردن چشم سوم شما شود . این روش نیز بهتر است در حضور یک استاد چشم سوم انجام شود.

 6.  خانه خود را از بوی خوش پر کنید:

  یکی دیگر از راه هایی که برای باز کردن چشم سوم مفید است، پر کردن خانه و محل زندگی تان از بوهای معطر و خوشبو است. سعی کنید همیشه وسایل و لباس ها و حتی بدن خودتان را با استفاده از روغن های معطر خوش بو نمایید. به عنوان مثال می توانید از روغن ها و عطر های زیر استفاده کنید: میتوانید از صندل استفاده نمایید، استفاده از بابونه رومی یا آلمانی بسیار عالی است، گریپ فروت نیز میتواند به شما کمک شایانی نماید، از جوز هندی نیز میتوانید استفاده کنید

 7. از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید:

  در برنامه غذایی روزانه خود ، میوه ها و سبزیجات به رنگ ابی و بنفش را بی افزایید تا باعث تثویت چاکرای ششم خود شوید و چشم سوم خود را تقویت کنید . استفاده از آب میوه هایی مثل آب انگور یا بلک بری میتواند بسیار برای شما مناسب باشد . در زیر به معرفی بهترین میوه ها و نوشیدنی ها برای باز کردن چشم سوم میپردازیم :
  حتما از کشمش سیاه استفاده کنید
  بلوبری یکی از موادی است که بسیار میتواند کمک کننده باشد
  بلک بری را حتما در برنامه غذایی خود بگنجانید
  بادمجان نیز خواص زیادی برای فعال کردن چشم سوم شما دارد
  استفاده از آلو برقان نیز بسیار مفید است
  سبزی رنگین کمان را نیز استفاده کنید
  چغندر هم بسیار عالی و مفید است

 8. حتما از یوگا استفاده نمایید:

  حتما از یوگا و فواید آن شنیده اید . این ورزش بی نظیر میتواند در فعال کردن چشم سوم شما نیز مفید باشد ! در این ورزش حرکاتی انجام میشود که برای باز کردن چشم سوم بسیار خوب است مثل : تنفس، تمرکز و حرکت بدنی .
  در زیر بهترین حرکاتی که میتوانید انجام دهید را معرفی میکنیم :
  قهرمان نشسته
  بایستید و تا نصفه روبه جلو خم شوید
  در حالت بچه قرار بگیرید
  در حالت سگ مانند به صورت روبه پایین قرار بگیرید
  ایستادن بر شانه نیز خوب است

نشانه های باز شدن چشم سوم چیست؟

the sign symbols of the third eye on the forehead
نشانه های چشم سوم

اگر تمرینات فعال کردن چشم سوم را انجام داده باشید ، ممکن است دنبال نشانه های باز شدن چشم سوم خود باشید . خرافات چشم سوم فراوان است که در زیر با توضیح کامل بر این خرافات پایان میدهیم . در زیر به معرفی ۱۰ تا از نشانه های باز شدن چشم سوم میپردازیم.

 1.  احساس خستگی و فشار بین دو ابرو دارید:

  از آنجایی که چشم سوم (آجنا) بین دو ابرو قرار دارد ، هنگامی که چاکرای ششمتان درحال باز شدن باشد ، احساس فشار و درد و یا حتی خستگی در این ناحیه خواهید داشت . حتی ممکن است گاهی اوقات در این ناحیه احساس گرمای شدیدی داشته باشید .

 2.  به فردی دوراندیش تبدیل می شوید:

  با باز شدن و فعال شدن چشم سوم ، شما قدرت دوراندیشی زیادی خواهید داشت . از اتفاقات آینده باخبر خواهید شد و میتوانید آنان را تجزیه و تحلیل نمایید . همچنین قبل از به وجود آمدن مشکلات از آنان با خبر میشوید و قادر هستید چیز هایی را ببینید که هرکسی قادر به دیدنشان نیست !
  میتوانید از تجربیات قبلی تان بهترین استفاده را ببرید و از آنان جهت حل مشکلات خود استفاده نمایید .

 3.  حساسیتتان نسبت به نور بیشتر می شود:

  اگر چشم سوم فعالی داشته باشید ، توانایی درک نور ها در شما تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت و شما میتوانید رنگ هارا تا عمق بیشتری ببینید . رنگ هارا به شکل ستاره و یا مدور خواهید دید و حتی میتوانید نور را در پشت ابر نیز ببینید !

 4.  داشتن احساسی متفاوت:

  با باز شدن چشم سوم خود ، قدرت تفکر و اندیشه تان نیز افزایش یافته است و ممکن است تغییراتی در اخلاق و رفتار و یا حتی خلق و خوی شما ایجاد شود . مثلا ممکن است قبلا از دیدن و تجربه کردن چیزی لذت برده باشید ولی الان آن یک چیز معمولی برایتان باشد . یا ممکن است غذایی که قبلا دوست داشتید برایتان دیگر لذت بخش نباشد .
  هیچ کس دلیل این تغییرات را نمیداند اما چیزی که میدانیم این است که در هر صورت تغییراتی در ویژگی های روحی افراد رخ میدهد و این بخشی از ویژگی های چشم سوم (آجنا) است

 5. افزایش و بیشتر شدن سردرد:

  این یک تجربه سخت است . کسی که قبلا آجنا (چشم سوم) را تجربه نکرده و اقدامی هم برای باز کردن چشم سوم انجام نداده باشد ، در ابتدای راه سردردی شدید خواهد داشت که به مروز زمان برطرف خواهد شد . دلیل سردرد هم فشاری است که چاکرای ششم بین دو ابرو ایجاد کرده است .

 6. قادر هستید ذهن مردم را بخوانید:

  در گذشته شما قادر بودید فقط ظاهر آدم هارا ببینید ، اما الان میتوانید به صورت باطنی نیز افراد را مشاهده کنید و افرادی که به ظاهر خوب و با ایمان هستند را شناسایی کرده و نقاب آنان را بردارید .
  حتی میتوانید قبل از اینکه کسی از شما سوالی کند ، جواب آن را حدس بزنید و اورا به حیرت وا دارید !

 7.  رژیم غذایی تان تغییر خواهد کرد:

  بعد از باز شدن چشم سوم ، هوش و تفکر شما بسیار گسترش یافته است و شما نسبت به چیزی که میخورید کاملا آگاهید . مغز شما هنگام تغذیه به شما هشدار میدهد که آیا این غذا مفید است یا مضر ؟ خوب است یا بد ؟
  شما اطلاعات کاملی در مورد بدن خود دارید و میدانید چه سمومی در جسمتان وجود دارد و سعی میکنید به صورت کاملا سالم تغذیه کنید و جسم خود را در سلامت کامل نگه دارید .

خطرات باز شدن چشم سوم چیست؟

The third eye of a woman who is luminous
خطرات چشم سوم

شاید از خود بپرسید که خطرات فعال بودن چشم سوم چیست و یا مشکلات باز شدن چشم سوم چه میتواند باشد؟ در زیر به صورت کامل و مفصل درباره چشم سوم و خطرات آن میپردازیم .

 1. استفاده بیش از حد انرژی توسط چاکرای فوقانی:

  با باز شدن چشم سوم شما ، انرژی زیادی به ناحیه فوقانی شما فرستاده می شود و می تواند باعث اختلالاتی مانند: سردرد و میگرن و همچنین سردرگمی و واپاشی شدید شود .

 2.  می تواند باعث ترس و دلهره شود:

  اگر چشم سوم خود را به زور مجبور به باز شدن کنید، دیگر کنترلی روی آن نخواهید داشت و ممکن است مجبور شوید ارواح جهان را یکی پس از دیگری ببینید و شکی نداشته باشید که بسیار ترسناک خواهد بود. زیرا اگر چشم سوم شما به زور باز شود و فقط یکی از چاکراها باز باشد ، دیگر نمیتوانید فقط ارواحی که کائنات تعیین کرده اند را ببینید! توجه کنید که این در صورتی خواهد بود که عجولانه آجنا را مجبور به باز کردن کنید.

 3.  نمی توانید قدرت آن را درک کنید:

  چون چشم سوم ما قدرت فراوانی دارد و با دو چشم دیگر قابل مقایسه نیست، شما نمیتوانید قدرت آن را درک کنید!
  شما با استفاده از آجنا خواهید توانست تصویر‌سازی کنید، رویاپردازی کنید و همچنین صداهایی را بشنوید که تا قبل از این نمیتوانستید بشنوید!

 4.  میتواند باعث کم ارزش دیدن خودتان شود:

  شما با چشم سوم میتوانید چیز هایی ببینید که بسیار با دیده های قبلی تان فرق دارد. این می تواند باعث شود که شما خودتان را بدون آن فردی کم ارزش ببینید .

 5.  در صورت عدم تسلط، به غلط خواهید افتاد:

  اگر چشم سومتان به صورت اصولی باز نشده باشد میتواند به جای کمک به دید شما، اطلاعات غلطی از محیط اطراف به شما بدهد که باعث نا امیدی شما می شود.

 6. ممکن است انرژی تان به سرعت تخلیه شود:

  اگر توانایی کنترل قدرت خود را نداشته باشید و روش استفاده درست از آن را فرا نگرفته باشید، ارواح شرور برای تامین انرژی خود به شما رجوع خواهند کرد و در این صورت انرژی تان به سرعت تخلیه خواهد شد.

 7.  امکان دارد صداهای بلندی بشنوید:

  با باز شدن چشم سومتان ممکن است صداهای بسیار بلندی بشنوید که در انتهای شب بیشتر و بیشتر خواهند شد. صداهایی مثل جیغ و فریاد که میتواند جلوی خواب شمارا بگیرد.

 8.  ممکن است باعث مشکلات روحی شود:

  هنگامی که چشم سوم شما باز شود، به صورت عجیبی علمتان افزایش خواهد یافت و این ممکن است هنگام صحبت با دیگران باعث مشکلاتی شود. مثلا اگر با فردی که دارای چاکرای ششم بازی است صحبت کنید، ممکن است دچار سردرد شوید. دلیلش هم کشش زیاد انرژی توسط آجنا است.

بستن چشم سوم چگونه است؟

بستن چشم سوم هرگز به راحتی باز کردن آن نخواهد بود . اگر فردی که دارای چشم سوم است ، تصمیم به بستن چشم سوم خود بگیرد ، باید مدت زمان بسیار زیادی را تلاش کند تا شاید به نتیجه برسد و البته ممکن است که هرگز به نتیجه نرسد !
روش های گوناگونی در سراسر دنیا برای بستن چشم سوم وجود دارد که بسیاری از آنان نه تنها کمکی نخواهند کرد ، بلکه باعث خراب تر شدن حال و وضعیت شما خواهند بود . تعدادی از روش ها هم که اصلا فایده ای ندارند !
اگر تصمیم دارید چشم سوم خود را ببندید ، باید به نماز و روزه مشغول شوید و از خدا طلب کمک کنید . زیرا تنها کسی که شمارا در باز کردن چشم سوم کمک کرده خدا بوده و تنها کسی هم که میتواند آن را ببندد ، خود خداوند است .

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. hamid2016 می گوید

  مرصوم=مرسوم

 2. behnam می گوید

  با سلام با توجه اینکه اشتراک من یکساله میباشد مقاله ها را مثلا مقاله چشم سوم را باز نمی کند.

 3. rokh43 می گوید

  سلام دوستان خوب در سایت جادوی باور.
  اینجانب اشتراک یکساله هم دارم ولی دسترسی به این مقاله ندارم…
  اطفا پیگیری فرمایید….ممنونم

  1. جادوی باور می گوید

   سلام دوست من ، مقاله چشم سوم و همه مقالات رایگان است ، اشتباها این مورد تیک محدودیت برداشته نشده است ، ممنون از اطلاع رسانی به موقع شما

 4. نسرین می گوید

  سلام.عجیب است میفرماییدچشم سوم را به راحتی نمیتوان بست!
  بازکردن آن ممکن است طولانی شود
  امابستنش بسیار آسان
  کافی است موقعی که چشم سوم باز است با آگاهی به خاک برای چنددقیقه نگاه کنید

  1. جادوی باور می گوید

   سلام خانم نسرین ممنون از نظر خوبتون ، بیشتر مقاله های سایت از منابع معتبر خارجی ترجمه میشوند و ممکن هست آگاهی و تجربه شخصی برخی کاربران عزیزی مانند شما بسیار کاملتر و غنی تر باشد، خوشحال میشیم علاوه براین مقاله{چشم سوم} در محتوای دیگری هم نظری دارید حتما ارسال بفرمایید تا به نوعی خوانندگان بعدی هم آگاهی کسب کنند. ممنون

 5. hamed.zandieh می گوید

  استاد چشم سوم که متقلب نباشه سراغ دارین؟

  1. جادوی باور می گوید

   دوست من ما فقط رو مقاله رو نوشتیم کسی رو در این زمینه نمیشناسیم معرفی کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 درصد تخفیف ویژه عید قربان کد تخفیف ( eyd)با هزینه یک کتاب بی نهایت دانلود کنید
+