ورود / ثبت نام

کلیپ انگیزشی محمد احتشامی طراح موتور جت جنرال الکتریک آمریکا

تاریخ انتشار: 16 آذر 1399

محمد احتشامی، از ایرانیان موفق خارج از کشور که مدیر بخش مهندسی شرکت جنرال الکتریک آمریکا است ، در این ویدیو کلیپ انگیزشی ،محمد داستان زندگی اش را می گوید؛ از تولد در روستای کوچکی در جنوب غربی ایران تا سفرش به آمریکا برای جامه عمل پوشاندن به رویایی که مادر روستایی اش در ذهن او کاشته بود!

محمد احتشامی دو آرزو داشت، یکی رفتن به ام آی تی و دیگری کار در شرکت بوئینگ بود. اما هر دو آرزویش شکست خورد. محمد احتشامی به بوستن رفت و در چندین شغل مختلف فعالیت کرد، تا بتواند به دانشگاه برود. اما خیلی زود متوجه شد که هزینه های زندگی در بوستون خیلی بالاست، و از نظر مالی غیرممکن بود که بتواند به ام آِی تی برود.

محمد توانست Dominion که ارزان ترین دانشگاه مکانیک را داشت، انتخاب کند. سپس به آنجا رفت، و مدرک کارشناسی را اخذ کرد. و پس از آن، در شهر سینسیناتی ادامه تحصیل داد، و مدرک کارشناسی ارشد را اخذ کرد 

ورود به شرکت جنرال الکتریک محمد احتشامی پس از فارغ التحصیلی، به دنبال کار گشت. وی قبل از اینکه در جنرال الکتریک مشغول به کار شود، در چهار شرکت دیگر فعالیت کرد. آن شغل ها را به دلیل عدم رضایت، پس از چند هفته ترک کرد. سرانجام در آگوست سال ۱۹۸۴ وارد شرکت جنرال الکتریک شد.

وی دوره های پیشرفته ای را در جنرال الکتریک گذراند. جنرال الکتریک در آن زمان، خیلی متفاوت بود، و با چالش های زیادی روبرو بود، از جمله اینکه از وی خواسته شد تا نامش را به جان تغییر دهد محمد احتشامی نکات بسیار آموزنده ای را از تجربیات زندگی اش اینگونه بیان می کند: ۱-مثبت اندیش باشید. اهمیتی ندارد که چه اندازه کارها دشوار باشد، بازنده نباشید! اگر از لحاظ ذهنی بازنده باشید، نمی توانید برگردید. ۲-چالش های جدید را تجربه کنید طبق گفته هنری فورد: اگر به این فکر کنید که نمی توانید یا فکر میکنید که می توانید، معمولاً همان اتفاق می افتد ۳-انعطاف پذیر باشید ۴-بیشتر بشنوید و کمتر صحبت کنید ۵-کارهایی را که کسی انجام نداده، انجام دهید ۶-به مردم و مخصوصاً جوان ها کمک کنید تا راهشان را پیدا کنند


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “کلیپ انگیزشی محمد احتشامی طراح موتور جت جنرال الکتریک آمریکا”

  1. کاربر 16827 گفت:

    چطور میتونم فایل این ویدیو رو ذخیره کنم؟

  2. کاربر 16827 گفت:

    واقعا عالی
    روحیه گرفتم
    ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone