پشتیبانی در تلگرام

دفتر پشتیبانی

آنتونی رابینز کیست؟ بیوگرافی کامل به همراه پر فروش ترین کتاب های او

120

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) ملقب به تونی رابینز (thony robbins) کار آفرین، بشر دوست ،استراتژیست کسب و کار و استراتژیست زندگی است. ۵۰ میلیون نفر دوره ها، کتاب ها و سخنرانی های آنتونی رابینز را دنبال می کنند. آنتونی رابینز چندین کتاب نوشته است که شش کتاب او در لیست پرفروش ترین کتاب های جهان قرار دارد. تونی رابینز یکی از نویسندگان برتر نیویورک تایمز نیز است.

در این مقاله زندگینامه آنتونی رابینز به طور کامل می خوانید.

تولد آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود در کالیفرنیای آمریکا چشم به جهان گشود. آنتونی رابینز در خانواده ای نسبتا فقیر متولد شد. وی یک نویسنده، سخنران، مربی آمریکایی است که شهرت بسیاری را برای خود دست و پا کرده است. وی در شمار مشهورترین و محبوب ترین نویسنده ها و سخنرانان انگیزشی جهان قرار دارد. همچنین جالب است بدانید رابینز به واسطه سلسه کتاب های بی نظیرش در مورد موفقیت و قانون جذب، در ایران نیز چهره شناخته شده ای به شمار می رود.

نکته جالب دیگر در مورد آنتونی رابینز آن است که وی توانسته است در مدت کوتاهی اغلب آرزوها و رویاهای خود را محقق ساخته و درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به چند میلیون دلار افزایش دهد. آنتونی رابینز به افراد بسیاری در سراسر جهان کمک کرده است تا زندگی بهتر و پرمعناتری تجربه کنند. او امپراطوری خود را بر این مفهوم که همه ما استاد سرنوشت خود هستیم بنیان گذاشته است. انگیزه دادن و الهام بخشیدن بخش مهمی از سمینارها و مشاوره های آنتونی رابینز می باشد.

  آنتونی رابینز - چگونه خالق زندگی خارق العاده خود باشیم. (سمینار تصویری)

دوران جوانی آنتونی رابینز

Anthony Robbins in his youth

او پس از اخذ مدرک دیپلم متوسطه خود به انجام کارهای گوناگونی روی آورد اما نتوانست به موفقیت چندانی دست یابد. در سن ۲۲ سالگی زندگی محقری را در آپارتمانی ۴۰ متری می گذراند. وی در آن دوران ۱۲۰ کیلوگرم وزن داشت و به تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی دچار شده بود. با این همه او رویاها و آرزوهای جاه طلبانه ای برای خود داشت. در نهایت وی تصمیم گرفت تا با چاقی مبارزه کرده و برای رسیدن به اهداف خود به مطالعه بپردازد. با این حال او هرآنچه می خواند، ضد و نقیض می یافت؛ بنابراین همه کتاب هایش را دور انداخت.

چندی بعد راه حلی دیگری را برای خود انتخاب کرد. وی فردی سالم و دارای تناسب اندام پیدا کرده و از افکار، اعتقادات و نحوه تغذیه او الگو برداری کرد. به این ترتیب او بدون استفاده از رژیم غذایی و تنها با استفاده از شیوه های روان شناسی و کنترل فکر و ذهن توانست حدود ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد.

سپس وی تصمیم گرفت از همین روش برای کسب در آمد و ثروت استفاده کند، او از این کار نتیجه فوق العاده ای کسب کرد و توانست در کمتر از ۲ سال از نظر مالی زندگی خود را زیر و رو کند. او تصمیم گرفت تا این روش را به مردم نیز معرفی کند تا آنان نیز زندگی برتری را برای خود بسازند.

در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیر انتفاعی با هدف کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان توسط آنتونی رابیتز تاسیس شد.

  کوین ترودو سمینار آرزوی تو دستور توست دوبله فارسی

انسان دوستی آنتونی رابینز

تونی رابینز به عنوان یک انسان دوست و یا همان بشر دوستی خود با شرکت در خیریه های آمریکایی در چند سال گذشته توانسته است بیش از ۷۰ میلیون وعده غذا برای نیازمندان تأمین کند. آنتون رابینز در حال تلاش است که یک میلیارد وعده غذایی برای یک سال فقرا تامین کند همچنین وی مقدار قابل توجهی از درآمد خود را وقف فقرا کرده است. آنتونی رابینز مدرسه ها و  دانشگاه ها و همچنین بناهایی را برای فقرا می سازد. او همچنین برنامه‌هایی را در بیش از ۱۵۰۰ مدرسه، ۷۰۰ زندانی و ۵۰۰۰۰ سازمان خدماتی و پناه‌گاه‌ها آغاز کرده‌ است. آنتونی رابینز به ۲۵۰۰۰۰ هزار کودک در هندوستان آب رسانی می کند.

آنتونی رابینز معتقد است که بخشش باعث بیشتر شدن پول و ثروت می شود او در سمینار ها، دوره ها و همینطور کتاب های خود بار ها تاکید کرده است با بخشیدن میتوانید درآمد بیشتری داشته باشید. انسان دوستی تونی رابینز باعث شده تا او در بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا کند.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

Anthony Robbins with his wife

آنتونی رابینز در سال ۱۹۸۲ با دختر به نام بَکی ازدواج کرد. بَکی صاحب یک دختر نیز بود که بعد از ازدواج با آنتونی رابینز دخترش جولی را نیز نزد خود بزرگ کرد. در سال ۲۰۰۱ آنتونی رابینز از بَکی جدا شد و در همان سال با سیج ازدواج کرد.

رابینز سالیانه بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد.  اعتقاد دارد ذهن انسان می تواند از پس موانع عبور کند. و این چیزی است که وی سال هاست آموزش می دهد. درست است که ابتدا هیچ کس حتی به رایگان حاضر نبود تا به سخنان آنتونی رابینز گوش بسپارد. اما امروزه حرف های بسیاری برای گفتن دارد و نیز گوش های بسیاری برای شنیدن. جالب است بدانید هاورارد بیزنس کل دارایی رابینز را در حدود ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده است.

آثار آنتونی رابینز

Anthony Robbins at one of his seminars

همانطور که گفته شد آنتونی رابینز به عنوان یک نویسنده قدرتمند ، کتاب های بسیاری را منتشر کرده است. از جمله آثار منتشر شدهی محبوب و پر فروش آنتونی رابینز میتوان به کتاب قدرت نامحدود، رها سازی قدرت درون، ۳۶۵ گام تا موفقیت اشاره کرد. از کتاب‌های دیگر آنتونی رابینز می‌توان به:

 1. مهارت در بازی زندگی
 2. افکار بزرگ
 3. گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
 4. قدرت شگرف بودن
 5. ۳۶۵ گام به سوی کامیابی
 6. قدرت شگرف درون
 7. مهارت در بازی زندگی
 8. قدرت نامحدود
 9. تکنیک های ساده برای زندگی

از دوره ها و سخنرانی های آنتونی رابینز نیز میتوان به دوره بی نظیر (چگونه خالق زندگی خارق العاده خود باشیم) و (۳ تصمیمی که زندگی ما را کنترل میکنند) اشاره کرد. به تازگی سمینارهای آنتونی رابینز از کتاب های او محبوب تر شده و استقبال برتری از دوره ها و سمینارهای او نسبت به کتاب هایش میشود.

  سمینار آنتونی رابینز - ۳ تصمیمی که زندگی ما را کنترل میکنند.

در جملات آنتونی رابینز انرژی نهفته است!

برخی از جملات صرفا زیبا هستند ولی جملات آنتونی رابینز دارای مفهموم و انرژی است. برخی از مردم جملات آنتونی رابینز را قاب میکنند و در اتاق و یا محل کار خود میزنند زیرا جملات تونی میتواند یک تحول در شما ایجاد کند. در زیر ۱۲ تا از برترین جملات آنتونی رابینز را برایتان آورده ایم.

 1. معنای هر چیزی در این دنیا همانی است که ما به آن می دهیم.
 2. تنها دلایلی که ما به رویاهایمان نمی رسیم همان دلیلی است که خودمان ساخته ایم که چرا نمی توانیم آنها را داشته باشیم.
 3. روی هر چیزی که تمرکز کنید همانجا انرژی جاری می شود.
 4. مردم تنبل نیستند فقط هدف مهمی ندارند که آنها را از جایشان بلند کند.
 5. افرادی که سوال بهتری بپرسند جواب بهتری میگیرند و موفق تر هستند.
 6. هر باوری که در ذهنتان داشته باشید همان را تجربه خواهید کرد.
 7. مهم نیست که چقدر اشتباه می کنید و یا سرعت پیشرفتتان چقدر است شما باز از افرادی که تلاش نمی کنند جلوتر هستید.
 8. تا زمانی که زنده هستید همان طور که می خواهید زندگی کنید و تجربه های زیادی را بدست بیارید و مواظب خود و دوستانتان باشید. خوش بگذرانید، دیوانه بازی دربیاورید، عجیب و غریب باشید و به بیرون بروید به هر حال این زندگی شماست و شما باید از آن لذت ببرید.
 9. درآمد شما حاصل استاندارد های شماست این موضوع نه ارتباطی به اقتصادی دارد نه  به صنعت!
 10. راز زندگی بخشیدن است.
 11. گذشته شما با آینده شما برابر نیست.
 12. اگر شما باور دارید حق با شماست و یا باور دارید که اشتباه کرده اید در دو حالت حق با شماست.

موفقیت های آنتونی رابینز

تونی رابینز رییس یک شرکت هلدینگ است که از ۴۰ شرکت خصوصی تشکیل شده است و درآمد تونی رابینز از این شرکت ۵ میلیارد دلار در سال است وی سه سال متوالی است که به عنوان موفق ترین مشاور، کسب و کار، مدیر و… توسط مجله ها و نشریه های متفاوت انتخاب می شود. شرکت هلدینگ تونی رابینز توسط شرکت اکسنچر (accenture) به عنوان یکی از ۵۰ کسب و کار برتر در جهان انتخاب شده است همچنین توسط نشریه هاروارد (Harvard Business) به عنوان یکی از ۲۰۰ کسب و کار برتر در جهان شناخته شده است و همینطور در آمریکن اکسپرس (American Express) به عنوان یکی از ۶ کسب و کار برتر شناخته شده است.

بسیاری از افراد مشهور و محبوب در جهان مانند اروسمیث، پیتر گرین، آشر تری ریموند چهارم، پیت بال، سرنا ویلیامز و… از او مشاوره می گیرند و او را به عنوان مشاوره خود انتخاب کرده اند.

کلام آخر

رابینز برآن است تا با کمک به دیگران جهان را جای بهتری برای زندگی تبدیل کند. در واقع آنتونی رابینز به دنبال آن است تا افراد جامعه سرنوشت خود را به دست بگیرند، راه اهداف مهم را در زندگی خود پیش بگیرند، بر ناکامی های مالی فایق آیند، روابط خود با دیگران را بهبود ببخشند و در نهایت به جامعه و کشور خدمت کنند.

آنتونی رابینز برای کشف عظمت وجودی خود و بهبود آن بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده است. همچنین بنیاد آنتونی رابینز نیز به همین منظور یعنی کمک به دیگران برای دست یابی به موفقیت های فردی و حرفه ای فعالیت می کند.

رابینز بر این باور است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی بیش از پرسش و پاسخ درونی نیست. در واقع نحوه تفکر و ارزیابی ما، احساس ما را شکل می دهد، احساسات در نوع رفتار ما دخیل هستند و این رفتارها و عادت ها در نهایت سرنوشت ما را رقم خواهند زد. آنتونی رابینز مورد مشاوره سازمان ها و چهره های معروف جهانی بسیاری بوده است. وی کار با سازمان هایی از جمله آی بی ام، آمریکن اکسپرس، ای تی اند تی، ارتش ایالات متحده آمریکا و نیز تیم های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال های طلای المپیک را در سابقه خود دارد.

به این مطلب رای دهید
2 نظرات
 1. jbavar2000 می گوید

  باتشکر از سایت جادوی باور امیدوارم ما نیز بتوانیم اندیشه های این مرد بزرگ را در زندگی خود بکار بسته و به موفقیت برسیم .

  1. جادوی باور می گوید

   خواهش میکنم ممنون از نظرت خوبتون امیدوارم موفق و پایدار باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.