پشتیبانی در تلگرام

تلفن پشتیبانی

قانون جذب - کوین ترودو - استر هیکس - انگیزشی

زندگینامه جیم ران

314

جیم ران

جیم ران متولد ۲۵ سپتامبر ۱۹۳۰ در آیداهو آمریکا است. جیم ران به عنوان یک کارآفرین، سخنران انگیزشی، مدرس موفقیت و نویسنده حرفه‌ای، تاثیر بسیاری روی پیشرفت شخصی و رشد کسب و کار افراد گذاشته است. او به عنوان مدرس نقش زیادی در موفقیت افراد بزرگی چون: برایان تریسی، آنتونی رابینز، جک کنفیلد، مارک ویکتر هنسن،دارن هاردی و… داشته است.

زندگی شخصی جیم ران

Jim-Rohns-motto
Jim-Rohns-motto

جیم در روستایی متولد شد و تنها کاری که تا سنین جوانی بلد بود، دوشیدن شیر گاو و چیدن علف بود. تا سن ۲۵ سالگی، زندگی وی به طور عادی گذشت و نمی‌توانست راه موفقیت و رهایی از قرض‌های خود را پیدا کند. در ۲۵ سالگی، با شخصی آشنا می‌شود که زندگی‌اش را به کل عوض کرد.

روزی دختر کلوچه فروشی در خانه او را زد و با چهره معصومش از جیم ران خواست تا فقط ۲ دلار از او کلوچه بخرد. جیم که در آن زمان ورشکسته بود و هیچ پولی نداشت، مجبور شد دروغ بگوید. او به دخترک گفت:«من در خانه تعداد زیادی کلوچه دارم. مرسی» دخترک با شنیدن این پاسخ خداحافظی کرد و رفت.

جیم ران پس از این واقعه با خود صحبت می‌کرد. او مدام با خود می‌گفت: «دیگر نمی‌خواهم این چنین زندگی کنم که مجبور باشم به خاطر ۲ دلار دروغ بگویم». همین موضوع باعث میشود تا با دیدن مردی به نام «شوف» و انگیزه زیادی گرفته و زندگی خود را متحول کند.

آقای شوف سوالاتی کلیدی از جیم ران پرسید. در ابتدا گفت: «چقدر پول توی ۵ سال گذشته پس انداز کرده‌ای؟» جیم ران پاسخ داد: «صفر». آقای شوف به او گفت: «پس دوباره ۵ سال گذشته را تکرار نکن. بیشتر روی خود کار کن تا اینکه به فکر ارتقای شغلی خود باشی. اگر خودت را روز به روز ارتقاء دهی، به زودی در شغل و زندگی‌ات به موفقیت خواهی رسید.»

زندگی حرفه‌ای جیم ران

jim-rohn
jim-rohn

همانطور که گفته شد، آشنایی جیم با آقای شوف موجب تغییر دیدگاه و در نهایت موفقیت وی شد. جیم ران با پیگیری بسیار از سخنان آقای شوف بهره مند شد و طی ۵ سال شاگردی در محضر آقای شوف، نکات مهمی از او آموخت. جیم ران بر پایه آموخته‌های خود کسب و کار خود را راه انداخت. پس از درگذشت شف، جیم ران به یک میلیونر تبدیل شده بود.

جیم از آموزه‌های آقای شف الهام خاصی می‌گرفت و همواره سخنان او را سرلوحه خود قرار می‌داد. او توانست با رشد شخصی خود و بهره‌گیری از سخنان استاد خویش، به یک میلیونر خودساخته تبدیل شود؛ به طوری که رشد شخصی جیم  نقش بسیار مهمی داشت. پس از اینکه جیم ران به یک میلیونر تبدیل شد، شروع به برگزاری سمینار‌های زیادی کرد تا داستان موفقیت در زندگی خود را به مخاطبان ارائه دهد.

این فعالیت‌ها آنقدر گسترش یافت که بیش از ۴ میلیون نفراز آموزش‌های وی بهره می‌بردند. از دل این چهار میلیون نفر، افرادی موفق نظیر برایان تریسی و دارن هاردی ظهور کردند که پایه‌های اصلی موفقیت و سخنرانی جهان را تشکیل دادند.

جیم ران علاوه بر اینکه در صنعت سخنرانی و تدریس موفقیت بسیاری داشت، کتاب‌های پرفروش زیادی نوشت. این کتاب‌ها مرجع آموزشی برای هزاران نفر بودند و مخاطبان بسیاری کسب کردند. کتاب‌هایی که به دست جیم ران نوشته شده‌اند، عبارتند از:

  • جادوی کار پاره وقت
  • پنج قطعه‌ی اصلی از پازل زندگی
  • هفت کلید طلایی ثروتمند شدن
  • معجزه در درون توست
  • دوازده ستون
  • فصل‌های زندگی
  • فرزانگی
  • درس‌های زندگی
  • قاتل شما کیست؟

از آنجایی که جیم به عنوان یک مدرس خوب در سرتاسر جهان شناخته شده است، کتاب‌های نوشته شده به دست وی مرجع آموزشی مدرس‌های برتر موفقیت هستند. بسیاری از مدرسان جهان با استفاده از مطالب این کتاب‌ها افراد موفق زیادی را تحویل جهان داده‌اند.

سرانجام دفتر زندگینامه جیم ران پس از ۱۸ ماه مبارزه وی با بیماری فیبرز ریوی در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۰۹ میلادی بسته شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.