ورود / ثبت نام

قدرت ذهن و چگونگی استفاده از آن در زندگی

تاریخ انتشار: 15 بهمن 1399

ذهن چگونه عمل میکند و چگونه میشود با قدرت ذهن به خواسته هایمان برسیم ؟ چگونه قدرت ذهن خود را کنترل کنیم؟ بسیاری از افراد علاقه دارند ذهن خود را کنترل کنند.
مغز ما قدرتمندترین بخش بدنی ماست. مغز، کم و بیش یک ابر رایانه است که درون یک انسان گزاشته شده است.
مغز ما گرچه از یک ابر رایانه پیچیده تر است، اما این فرصت را دارد تا موفقیت و رشد بی حد و اندازه ای را در زندگی ما ایجاد کند.
یک واقعیت شناخته شده در مورد انسان این است که گرچه مغز ما فوق العاده قدرتمند است، اما مردم فقط کسری از پتانسیل آن استفاده می کنند.

قدرت ذهن چیست؟

قدرت ذهن چیست؟

 مغز ما به طور مداوم با اطلاعات بمباران می شود همچنین ما دسترسی به ضمیر ناخودآگاه مان نداریم.

در واقع، مغز ما قادر است اطلاعات زیادی ذخیره کند اما ذهن ما این کار را به ضمیر ناخودآگاه ما واگذار می کند. به عنوان مثال، تمام اطلاعاتی که از حواس خود می گیریم به سمت ضمیر ناخودآگاه ما می روند. مغز ما دوباره این کار را انجام می دهد، اگر مجبور شود همه جزئیات را به تنهایی بررسی و پردازش کند، مغز ما منفجر می شود. اما در عین حال، نحوه عملکرد مغز ما اغلب مانع بزرگی است که مردم هنگام باز کردن قفل ذهن خود با آن روبرو می شوند. در واقع، ضربه زدن به ذهن ناخودآگاه ما استفاده از قدرت ذهن ما و آنچه در آن است.

قدرت ذهن شما چگونه کار می کند؟

باز کردن قفل قدرت ذهن ما به درک چگونگی عملکرد ضمیر ناخودآگاه ما برمی گردد. خواه به دنبال خلاقیت و موفقیت در زمینه های زندگی خود باشیم، نیاز به کمک ضمیر ناخودآگاه خود خواهیم داشت. و برای استفاده از آن بهترین راه دیدن ضمیر ناخودآگاه خود به عنوان یک میمون وحشی است. مردم این مقایسه را در گذشته انجام داده اند و استدلال منطقی است. میمون وحشی حیوانی است که به راحتی خسته نمی شود. به هر حال، این به عنوان ستون فقرات ذهن ما رفتار می شود. تا آن جا که ممکن است به انرژی نیاز دارد.  همچنین اطلاعات تصادفی را برای ما به ارمغان می آورد. به همین دلیل است که ما اطلاعات حیاتی را فقط در صورت نیاز به آن ها می گیریم. اما مهم ترین جنبه این است که، ضمیر ناخودآگاه ما می تواند فرصت های زیادی برای موفقیت و رشد برای ما ایجاد کند. تمام کاری که باید برای آن انجام دهیم این است که هدفی در ذهن داشته باشیم.

۱۰ راه برای استفاده از قدرت ذهن

 1. نسبت به آنچه در سر خود قرار می دهید هوشیار باشید.
 2. روی آرزو کردن کار کنید.
 3. منابع درستی داشته باشید.
 4. به خود انگیزه یادگیری بدهید.
 5. برای تغییر آماده باشید.
 6. به خودتان اجازه دهید خلاق یا موفق باشید.
 7. اجازه ندهید افکار دیگران بر شما تأثیر بگذارند.
 8. در اطراف افراد و چیزهای مثبت باشید.
 9. صحبت کردن از موفقیت های که در حال حاضر.
 10. مقاومت های خود را پیدا کنید.

ارتباط با ضمیر ناخودآگاه شما

انتقال افکار از ذهن هوشیار به ضمیر ناخودآگاه دشوار است زیرا باید با احساسات انجام شود. فقط افکاری که با احساسات واقعی منتقل می شوند آن را به پشت ذهن شما تبدیل می کنند و فقط افکاری که توسط یک احساس قوی پشتیبانی می شوند در آن جا بمانند. متأسفانه، این هم در مورد احساسات منفی و هم احساسات درست است.  همچنین، احساسات منفی معمولاً از احساسات مثبت بیشتر هستند.

نحوه استفاده از قدرت ذهن

نحوه استفاده از قدرت ذهن

ضمیر ناخودآگاه شما این صحنه های ذهنی را به عنوان تجربیات واقعی می پذیرد، زیرا تمایزی بین تجربیات واقعی و خیالی ندارد. بنابراین، باعث ایجاد تغییراتی در زندگی شما و جذب فرصت هایی برای شما می شود تا واقعیت شما با تصاویر ذهن ناخودآگاه شما مطابقت داشته باشد.

اقدامات، موقعیت ها و اشیایی که به هم مرتبط هستند آن ها را تجسم می کنید، سرانجام در سطح ماده به روشی طبیعی ظاهر می شوند. این مظهر یک شبه اتفاق نمی افتد. این به زمان نیاز دارد و به میزان بلند پروازانه و جدی شما برای دستیابی به آنچه در مورد آن فکر می کنید و همچنین چقدر وقت و توجه به این عمل بستگی دارد. می توانید از این فرآیند برای تغییر عادت های منفی و ایجاد عادت ها یا مهارت های جدید و مثبت استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای جذب پول و دارایی، ارتقا در محل کار، ایجاد مشاغل، بهبود سلامتی و روابط، تغییر شرایط و تقریباً برای همه موارد استفاده کنید.

برای اینکه این قدرت برای شما مفید باشد:

 • به افکاری که فکر می کنید توجه کنید.
 • تمام تلاش خود را برای رد کردن افکار منفی انجام دهید.
 • فقط افکاری را که می توانند نتایج خوب، شاد و مثبتی در ذهن شما داشته باشند، در ذهن خود جای دهید.

افکار و تخیل شما تعیین می کند که شکست می خورید یا به موفقیت دست می یابید. آن ها رویدادهایی را که در زندگی خود جذب می کنید و افرادی را که ملاقات می کنید تعیین می کنند. 

وقتی می دانید چگونه می توانید این نیروی ذهنی را کنترل کنید و نحوه استفاده موثر از آن را هنگامی که می توانید توجه خود را معطوف کنید و چه زمانی می توانید زندگی مورد نظر خود را تجسم کنید، می توانید کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشید.

نویسندگان آمریکایی که درباره ی این موضوع نوشتند: 

در قرن ۲۰ و اوایل قرن ۲۱ بسیاری از نویسندگان مقاله ها و کتاب هایی در این زمینه نوشته اند و آن را در سراسر جهان، به ویژه در ایالات متحده آمریکا و انگلستان محبوب کرده اند. از جمله ویلیام واکر اتکینسون، که کتاب های زیادی در زمینه قدرت ذهن نوشت، چارلز اف هانل که “سیستم کلید مادر” را نوشت و شاکتی گاوین، که به خاطر کتاب هایش در زمینه تجسم خلاق شهرت دارد. 

نویسندگان تأثیر گذار دیگر ناپلئون هیل، معروف به کتاب “فکر کن و ثروتمند شو” و کتاب های دیگر، ملیتا دنینگ و آزبورن فیلیپس، که در تجسم خلاق و سایر موضوعات باطنی، جوزف مورفی و بسیاری دیگر می نوشتند. 

شاکتی گاوین می گوید: ما همیشه هر آنچه را که بیشتر به آن فکر می کنیم، در زندگی خود جذب می کنیم، قویاً به آن اعتقاد داریم، در عمیق ترین سطح انتظار داریم و زنده ترین آن را تصور می کنیم. تصور کردن آنچه می خواهید، انگار از قبل وجود دارد، در را برای اجازه دادن به آن باز می کند.

ویلیام واکر اتکینسون: اندیشه نیرویی است جلوه ای از انرژی دارای قدرت جذب مانند آهنربا. اگر از آنچه به شما می آید راضی نیستید، شروع به کار کنید و نگرش ذهنی و حالات روحی خود را تغییر دهید، و تغییر را به تدریج مشاهده خواهید کرد.

جوزف مورفی: هر اندیشه ای علت است و هر شرطی معلول. افکار خود را تغییر دهید و سرنوشت خود را تغییر دهید. ذهن خود را با مفاهیم هماهنگی، سلامتی، آرامش و حسن نیت مشغول کنید و شگفتی هایی در زندگی شما رخ خواهد داد.

هیل ناپلئون: ذهن محدودیتی ندارد جز مواردی که ما تصدیق می کنیم، فقر و ثروت هم فرزندان تفکر هستند. ذهن شما هرچه تصور و باور کند می تواند به آن دست یابد.

قدرت اندیشه ها یک قدرت خلاق است. افکار مانند ویدئویی هستند که روی صفحه ذهن شما پخش می شوند. آنچه در آن جا بازی می کنید، نوع زندگی شما و تجربیاتی را که تعیین می کنید است. برای ایجاد تغییراتی در زندگی خود، باید ویدئویی متفاوت را پخش کنید، ویدیویی که بیشتر آن را دوست دارید. شما می توانید این قدرت را آموزش داده و تقویت کنید. می توانید از آن برای ایجاد تغییراتی در زندگی خود استفاده کنید و همچنین می توانید ذهن دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.

 


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone