ورود / ثبت نام

لس براون کیست؟ زندگینامه کامل + ویدیو تصویری

لس براون کیست؟ زندگینامه کامل + ویدیو تصویری

تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۰

لسلی کالوین براون ملقب به لس براون (Les Brown) سیاست مدار سابق (عضو سابق مجلس نمایندگان اوهایو)، سخنران انگیزشی، نویسند، تاجر و سرمایه گذار است.

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک، مدیران مشاغل غیر دولتی و بخش زیادی از مردمان آمریکا، توانسته اند به کمک سمینارها و کتاب های لس براون زندگی بهتری را برای خود بسازند.

کافیست شما هم به پای یکی از سمینارهای لس براون بنشینید تا متوجه شوید چرا به او لقب برترین سخنران انگیزشی دنیا را داده اند.

در این بخش از سایت جادوی باور قصد داریم زندگینامه کامل لس براون را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

تولد و کودکی لس براون

لس براون و برادر دوقلویش در ۱۷ فوریه سال ۱۹۴۵ (۲۸ بهمن ۱۳۲۳) در کف یک ساختمان متروکه در شهر لیبرتی (منطقه فقیر نشین میامی فلوریدا) متولد شدند.

مادر آنها با یک سرباز مستقر در خارج از کشور ازدواج کرده بود، اما توسط مرد دیگری باردار شده بود، به همین خاطر مخفیانه برای به دنیا آوردن پسرانش به میامی رفته بود. سه هفته بعد تولد فرزندانش آنها را در به پرورشگاه سپرد.

شش هفته پس از تولد، هر دو پسر توسط مامی براون زن مجردی که به عنوان آشپز در کافه تریا مشغول به کار بود و در آن زمان تنها ۳۸ سال سن داشت به فرزند خواندگی قبول شدند.

لس براون مادرش را تاثیر گذارترین فرد زندگیش میداند، در مصاحبه مطبوعاتی اخیرش با ریچل ال جونز از مجله دیترویت به این موضوع اشاره کرد و در این باره گفت:

هر چیزی که هستم و هر چیزی که دارم مدیون مادرم هستم. قدرت و شخصیت او بزرگترین الهام بخش من است.

 

لس براون دوران کودکی نا آرامی داشت. در دوران دبستان بر روی پرونده او برچسب “آموزش ناپذیر و عقب مانده ذهنی” زده شد. دانش آموزانی که بر روی پروندشان چنین برچسبی زده میشود دیگر حق درس خواندن در مدارس عادی را ندارند.

به همین خاطر لس براون تمامی تلاش خود را در دوران دبستان کرد تا بتواند این برچسب را از پرونده خود پاک کند.

لس براون در این زمینه میگوید:(در دوران کودکی تمام دوستانم به من میگفتند که من از نظر ذهنی کند هستم و مرا مسخره میکردند. اما یکی از معلمان مدرسه در من ظرفیت بیشتری میدید. لیروی واشینگتن، مربی و سخنران مدرسه برای من الهام بخش بود.

وقتی در دبیرستان بودم، آرزو داشتم که به عنوان یک سخنران برای هزاران نفر صحبت کنم. به همین خاطر در دفتر آرزوهایم نوشتم: روزی من به یکی از بزرگترین سخنرانان جهان تبدیل میشوم.

تولد و کودکی لس براون

جوانی لس براون

پس از اینکه لس براون دبیرستان را به اتمام رساند، به عنوان یک کارگر بهداشت شهری (پاکبان) مشغول به کار شد. او میدانست که این کار برای او موقت خواهد بود و او روزی به هدفش خواهد رسید.

او پس از مدت کوتاهی توانست در یکی از ایستگاه های شبکه رادیویی مشغول به کار شود. او به سرعت پیشرفت کرد. به او ترفیع داده شد و او را به بخش موسیقی رادیو انتقال دادند.

دقیقا درست در یکی از رویداد های بزرگ رادیو، مدیر بخش موسیقی رادیو بیمار شد، به همین دلیل مدیر رادیو به اجبار لس براون را در مدت غیاب مدیر اصلی به عنوان مدیر قرار داد.

بخش موسیقی در آن رویداد رادیویی بسیار خوش درخشید به همین خاطر لس براون را به عنوان مدیر بخش موسیقی رادیو قرار دادند.

فصل جدید زندگی

در اواخر دهه ۱۹۶۰ براون به کلمبوس، اوهایو نقل مکان کرد.

در اوهایو، گویندگی در یکی از برنامه های رادیویی پرمخاطب به او داده شد. و البته همانطور که حدس میزنید در نهایت او به چند پله ترفیع توانست به عنوان مدیر پخش به کار خود ادامه دهد.

اینجا دنیای او گسترده تر شد. لس براون دز این برنامه رادیویی بیشتر درباره مسائل اجتماعی و سیاسی صحبت میکرد. همین موضوع باعث شده بود او به یک گوینده جنجالی تبدیل شود.

پس از مدتی این جنجال ها باعث شد او از شبکه رادیویی اخراج شود.

اخراج شدن لس براون از رادیو نه تنها او را دلسرد نکرد بلکه باعث شد او فعالیت خود را در دنیای سیاست بیشتر کند. با تشویق مایک ویلیامز مدیر بخش اخبار ایستگاه رادیویی سابقش، او برای حضور در مجلس نمایندگان قانونگذاری ایالت اوهایو کاندید شد. پس از رای گیری او به عنوان نماینده مجلس انتخاب شد.

او در سال ۱۹۸۱ و پس از سه دوره خدمت در مجلس ایالت اوهایو، تصمیم گرفت به میامی بازگردد تا از مادر بیمارش نگهداری کند. 

البته در میامی او بیکار ننشست و برنامه ای راه اندازی کرد که در آن برنامه بر روی مسائل اجتماعی، ایجاد یک برنامه آموزش شغلی جوانان می پرداخت.

برنامه جدید لس براون در میامی، منتقدان بسیار زیادی داشت. چندین بار نیز از او و برنامه اش شکایت شد چرا که منتقدان معتقد بودند محتوای این برنامه مناسب جوانان نیست.

البته پس از تحقیقی که دادگاه میامی در این زمینه کرد تمامی این شکایات مختومه شدند.

تحقق یک رویا

در آن زمان، لس براون با تشویق مداوم مایک ویلیامز و ملاقات اتفاقی با سخنران انگیزشی زیگ زیگلار (زیگ زیگلار در آن زمان ۱۰ هزار دلار بابت مشاوره یک ساعت دریافت میکرد) تصمیم گرفت که به یک سخنران انگیزشی تبدیل شود.

در اواسط دهه ۸۰ او تصمیم گرفت به دیترویت نقل مکان کند. هنگامی که او راهی دیترویت شد چیز زیادی نداشت تنها یک نوار سخنرانی انگیزشی، یک دست لباس و رویای تبدیل شدن به یک سخنران انگیزشی در ذهنش بود.

در دیترویت یک دفتر اجاره کرد. او در اولین قدم شروع به خواندن کتاب های سخنرانان انگیزشی کرد. در گام بعدی تصمیم گرفت سخنرانی های کوتاهی در دبستان های دیترویت برای کودکان انجام دهد. سپس گام بعدی را بلند تر برداشت و شروع به سخنرانی در دبیرستان ها و دانشگاه ها کرد.

کمتر از چهار سال بعد، در سال ۱۹۸۹، او جایزه انجمن سخنرانان ملی و جایزه عالی شورای همسالان را دریافت کرد و به اولین آمریکایی آفریقایی تباری تبدیل شد که چنین جایزه ای را دریافت میکند.

سال ۱۹۹۰ لس براون تصمیم گرفت اولین سمینار انگیزشی خود را به صورت زنده در شبکه (PBS-TV) اجرا کند. 

او در مدت زمان کمی تبدیل به یکی از برترین سخنرانان کشور شد. علاوه بر اینکه در زندان ها و مراکز دولتی سخنرانی میکرد بلکه مدیران شرکت های بزرگ مانند جنرال موتور نیز از او خواسته بودند به عنوان یک مشاور در شرکت آنها مشغول به کار شود.

سمینار های لس براون

ما در سایت جادوی باور برخی از سمینارهای پرطرفدار لس براون را به زبان فارسی ترجمه کرده ایم و در اختیار مشترکین ویژه خود قرار داده ایم. در بخش زیر چند نمونه از سمینارها و سخنرانی های لس براون برای شما گزاشته شده است.


برنده هایی که برنده شدن را یاد نگرفتند

برای دانلود سخنرانی برنده های که برنده شدن را یاد نگرفتند به مدت ۷۵ دقیقه روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود سخنرانی برنده هایی که برنده شدن را یاد نگرفته اند


پیش به سوی موفقیت

برای دانلود سخنرانی پیش به سوی موفقیت به مدت ۶۰ دقیقه روی دکمه زیر کلیک کنید:

دانلود سخنرانی پیش به سوی موفقیت

زندگی شخصی لس براون

در ۲۹ اوت ۱۹۹۵ لس براون در یک مراسم خصوصی در لاس وگاس، نوادا با خواننده افسانه ای سول گلادیس نایت ازدواج کرد. البته این ازدواج دوام زیادی نداشت و آنها در سال ۱۹۹۷ از یک دیگر جدا شدند. لس براون ۱۰ فرزند از روابط متعدد و همچنین ۱۵ نوه دارد.


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone