پشتیبانی در تلگرام

تلفن پشتیبانی


جول اوستین + سمینار های تصویری با ترجمه

زندگی نامه جول اوستین

جول اسکات اوستین (به انگلیسی: joel scott osteen) معروف به جول اوستین ملقب به کشیش خنده رو در 5 مارس سال 1963 میلادی (شمسی: 14 اسفند 1341) در هیوستون واقع در تگزاس کشور آمریکا متولد شد.

وی علاوه بر اینکه کشیش است نویسنده، سخنران و مشاور نیز می باشد.

خواندن زندگی نامه جول اوستین علاوه به شناخت بیشتر از وی به ما کمک می کند تا در تصمیم گیری ها و شرایط مختلف بهتر عمل کنیم؛ در این مقاله همه چیز راجب جول اوستین را خواهید خواهند.

سخنرانی های جول اوستین

کودکی و جوانی جول اوستین

جول اوستین متولد 5 مارس 1963، یکی از پر بیننده‌ترین سخنرانان موفقیت و انگیزشی و نویسندگان مطرح جهان است.

قبل از موفقیت او، پدر جول که یک کشیش بود از او خواست تا در کلیسا سخنرانی کند اما جول اوستین به دلیل نداشتن علاقه این کار را انجام نمی‌داد. سر انجام پس از اینکه پدرش از دنیا رفت، جول اوستین به عنوان کشیش کلیسای لیک وود بزرگ‌ترین کلیسای پروتستان فعالیت کرد.

در سال 1987، جول 24 ساله با ویکتوریا اوستین 22 ساله ازدواج کرد و زندگی مشترک خود را آغاز نمود.

ویکتوریا اوستین که خود نیز کشیش است، به همراه جول در کلیسا سخنرانی می‌کرد؛ این همکاری تغییر زندگینامه جول اوستین شد و محبوبیت او افزایش یافت به طوری که تعداد مخاطبانش طی یک سال، از 5000 به 28000 نفر رسید.

آغاز موفقیت جول اوستین

joel-and-victoria-osteen
joel-and-victoria-osteen

 

موفقیت جول اوستین و ویکتوریا از همان کلیسای لیکوود شروع شد و باعث شد که این کلیسا بزرگترین کلیسای غیرفرقه ای در ایالات متحده شناخته شود. سخنرانی‌هایی که این زوج جوان انجام می دادند به سرعت از طرف مردم مورد استقبال قرار گرفت و آنها را در شهر و حتی کشور، محبوب‌تر ساخت.
شاید احساس خوبی که در سخنرانی‌های جول اوستین به مخاطبان القا می‌شد دلیل موفقیت وی بود؛ البته در بیوگرافی جول اوستین و زندگی وی نیز این احساس دیده می‌شود. سخنرانی‌های او علاوه بر اینکه جنبه دینی داشت، بیشتر شبیه به مشاوره‌های روانشناسی و موفقیت بود و انگیزه بسیار زیادی به مخاطبان می‌داد. همین موضوع باعث شد تا اغلب مخاطبان اوستین، احساس خوبی حین سخنرانی‌هایش پیدا کنند و تقریباً به شنیدن سخنان جول اوستین اعتیاد پیدا کنند.

جول اوستین هر هفته مقابل 16 هزار نفر با رعایت تکنیک‌های قدرت بیان، سخنرانی‌های حرفه‌ای انجام می‌دهد و افراد زیادی را از این طریق به خود علاقه‌مند می‌سازد. سخنرانی‌های اوستین در 100 کشور دنیا پخش می‌شوند و از این طریق نیز ماهیانه بیش از 20 میلیون بار دیده می‌شود. همین موضوع جول اوستین را به یکی از پربیننده‌ترین و محبوب‌ترین سخنرانان انگیزشی و مشاوران موفقیت تبدیل کرده است.

جول اوستین علاوه بر سخنرانی‌های متعدد، آثار مختلفی در کارنامه خود دارد. وی تا به حال 7 کتاب نوشته است که هرکدام از آنها برای رسیدن به موفقیت، مشخصه‌های خاص خود را دارند و همه آنها برای مدتی در لیست بهترین کتاب‌ها از نگاه نیویورک تایمز قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید برخی از کتاب‌های جول اوستین نیز به مدت بیش از 200 هفته در صدر برترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشته‌اند! البته تنها بخشی از کتاب‌های موفقیت جول اوستین در ایران ترجمه شده است که عبارتند از:

بهترین زمان زندگی‌تان در این لحظه
هر روز پنجشنبه است.
آرامش در پرتور ایمان
قدرت من هستم
انسان بهتر

همانطور که ذکر کردیم، تنها بخشی از کتاب‌های او در ایران به فارسی ترجمه شده است. اوستین در این کتاب‌ها قدرت ایمان و انگیزه افراد را تقویت کرده و به خوبی آنها را تشویق می‌کند تا راه موفقیت را در گروه ایمان و آرامش معنوی پیش بگیرند.

جالب است بدانید!

joel osteen and father
joel-osteen and father

 

جول اوستین به همراه ویکتوریا اوستین ابتدا به عنوان کشیش سخنرانی می‌کردند اما بعدها با تبدیل سخنرانی‌های صرفا معنوی به انگیزشی و مشاوره‌ای، نوع جدیدی از سخنرانی در کلیسا را بیان گذاری کردند. آنها به نوعی معنویات را چاشنی مشاورات خود قرار دادند و با قدرت بیان بسیار بالای جول، به موفقیت بسیاری رسیدند.

فضایی که سخنرانی‌های این زوج به ویژه جول اوستین در کلیسا ایجاد می‌کرد، بسیار لذت بخش بود.

جول اوستین هرگز تصور نمی‌کرد که روزی کشیش شود و راه پدر را انجام دهد؛ از این روی قرار گرفتن در موقعیت و شغلی ناگهانی سبب شد تا در مسیر موفقیت واقع بین‌تر شود. جالب‌تر آنکه پدر وی نیز تصور نمی‌کرد که روزی کشیش بزرگترین کلیسای آمریکا شود و این شغل را برای پسرش بر جای بگذارد. به طور کلی کلیسای لیکوود در موفقیت خانواده اوستین نقش بسیاری داشته است.
نام جول اوستین در سال 2006 وارد لیست 10 انسان تاثیرگذار جهان شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.