ورود / ثبت نام

دکتر جو دیسپنزا کیست؟ بیوگرافی کامل + ویدیو سخنرانی

دکتر جو دیسپنزا کیست؟ بیوگرافی کامل + ویدیو سخنرانی

تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۴۰۰

اگر به کتاب فروشی های محلیتان سر بزنید و از فروشنده بخواهید تا یک کتاب درباره ضمیر ناخودآگاه و باور به شما معرفی کند قطعا کتاب های دکتر جو دیسپنزا یکی از گزینه هایی است که او به شما معرفی میکند.

دکتر جو دیسپنزا (Joe Dispenza) یک مدرس، پژوهشگر، مشاور، نویسنده و مربی بین المللی است که آثار او به بیش از ۵۰ کشور فرستاده میشود.

کتاب ماورای طبیعی شدن یکی از معروف ترین کتاب های دکتر جو دیسپنزا است. ما در سایت جادوی باور، برای اولین بار در ایران، این کتاب را به طور کامل به زبان فارسی ترجمه کرده ایم و آن را به صورت PDF و رایگان در اختیار مشترکین ویژه خود قرار داده ایم.

در این بخش از سایت جادوی باور قصد داریم زندگینامه کامل دکتر جو دیسپنزا را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

زندگینامه

دکتر جو دیسپنزا در ۲۲ مارچ (march) سال ۱۹۶۲ میلادی (۲ فروردین ۱۳۴۱ خورشیدی) در شهر نیویورک ایالات متحده امریکا متولد شد. 

دکتر دیسپنزا در سال ۲۰۰۷ اولین کتاب خود را با نام مغز خود را تکامل دهید (evolve your brain) منتشر کرد این کتاب اگرچه در حال حاضر جزو کتاب های ضعیف و کم طرفدار دکتر دیسپنزا محسوب میشود اما با اینحال در زمان انتشارش از آنچه که تصور میشد بیشتر توسط مردم استقبال شد.

پس از کتاب مغز خود را تکامل دهید کتاب های دیگری نیز از دکتر دیسپنزا منتشر شد که لیست آنها به شکل زیر است:

  • کتاب ماوراء طبیعی شدن  (Becoming Supernatural)
  • کتاب مغزتان را تکامل دهید (Evolve Your Brain)
  • کتاب شکست عادت های کهنه (Breaking The Habit of Being Yourself)
  • کتاب شما دارو نما هستید (You Are the Placebo)

پرفروش ترین کتاب دکتر دیسپنزا با نام ماوراء طبیعی شدن (Becoming Supernatural) در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این کتاب به مدت یکسال در صدر جدول پرفروش ترین کتاب های فلسفی سایت آمازون قرار گرفت.

تصادف دکتر جو دیسپنزا

دکتر جو دیسپنزا در سال ۱۹۸۶ در یک مسابقه علمی سه گانه در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا شرکت کرد، او پس از اتمام این مسابقه و در راه برگشت به خانه با یک خودروی SUV تصادف کرد.

او در آن زمان ۲۳ ساله بود و این حادثه باعث شد شش مهره از ستون فقراتش شکسته شود.

پس از اینکه جو توسط پزشکان معاینه شد، پزشکان به او پیشنهاد دادند که بهتر است برای درمان ستون فقراتش جراحی شود، اما جراحی که به او پیشنهاد داده شده بود یک جراحی ساده نبود؛ در این جراحی یا او به طور کامل بهبود پیدا میکرد و یا دیگر قادر به راه رفتن نبود.

جو در آن زمان بر سر دوراهی بزرگی قرار گرفته بود یا باید پیشنهاد پزشکان برای جراحی پر خطر را می پذیرفت یا باید بدون جراحی و با آینده ای نا معلوم به خانه بازمیگشت.

سر انجام جو دیسپنزا پیشنهاد پزشکان را رد کرد و به منزل بازکشت و ترجیح داد به کمک دانسته ها و علوم خود در رشته ذهن و ضمیر ناخودآگاه بهبودی خود را بدست بیاورد.

درست در کمتر از یکسال بعد جو دیسپنزا توانست به طور کامل سلامتی خود را بدست بیاورد.

این تصادف انگیزه ای شد تا جو بتواند کتاب شما دارو نما هستید (You Are the Placebo) را بنویسد. کتاب شما دارو نما هستید در همان سال به یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز تبدیل شد.

آثار دکتر جو دیسپنزا

دکتر جو دیسپنزا معتقد است که به کمک قدرت ذهن و باور هر کاری که بخواهیم را میتوانیم انجام دهیم. دکتر دیسپنزا در یکی از سمینار های جنجالیش در برلین عنوان کرد که انسان های حتی ژنتیک خود را نیز میتوانند به کمک قدرت ذهن تغییر دهند.

دکتر جو دیسپنزا در یکی از سمینار های خود به نام آینده ای که میخواهیم را چگونه باید بسازیم؟ میگوید:

در حال حاضر ما در دورانی هستیم که علم تبدیل به زبان بشریت شده است، اگر قسمتی از فیزیک کوانتوم رو با علوم اعصاب ترکیب کنیم وارد دنیای جدید از علم میشویم.

ما در بخشی از تاریخ قرار داریم که تنها دانستن کافی نیست، باید به آنچه که میدانیم عمل کنیم. امروز هر فردی در کسری از ثانیه میتواند به میلیون ها گیگ اطلاعات دسترسی داشته باشد.

این یعنی هر فردی میتواند اطلاعاتی که نیاز دارد را به راحتی بدست بیاورد و آن را بیاموزد و از قدرت آن استفاده کند.

هیچ فردی به استاد یا بخش آموزشی کشورش نیاز ندارد، چرا که هر فردی هر چیزی را که بخواهد میتواند بیاموزد بدون اینکه لازم باشد از یک سری مراحل سیاسی یا حکومتی عبور کند.

پس به راحتی میتوان متوجه شد که مردم قدرتمند تر از قبل شده اند و مهم ترین سوال کاربردی بعدی این است که: چطور از این اطلاعات و علوم باید در زندگیمان استفاده کنم؟

وقتی چیز های جدید یاد میگیریم به مغز ما بخش جدیدی اضافه میشود و اطلاعاتی که آموخته ایم در آن بخش ذخیره میشود، اما اگر هیچ چیزی یاد نگیرید هیچ بخشی به مغز شما اضافه نمیشود و هیچ اطلاعات مفید و کاربردی در آن ذخیره نمیشود.

با هر بار تکرار کردن چیز هایی که یاد گرفته اید میتوانید آن بخش در مغزتان را پایدارتر و استوارتر کنید و این کار سخت افزار های عصبی بیشتری رو تو مغز نصب میکند و شما را برای دستیابی به تجربیات جدید آماده تر میکند.

وقتی کاری انجام میدهید و یا تجربه جدیدی کسب میکنید سروتنین مغزتون افزایش پیدا میکند. به طور مثال وقتی دراز می کشید میزان این ماده در مغز شما افزایش پیدا میکند.

و این ماده همان مواد شیمیایی است که در مغز شما به عنوان  “احساسات” خوانده میشود.

تو آن لحظه ای که احساس میکنید محدود شده اید یا احساس خوشحالی میکنید یا احساس میکنید طرد شده اید مغزتان در حال خواندن آن مواد شیمیایی است.

از همین مثال ساده میتوانید متوجه شوید که دانش برای ذهن و تجربه برای بدن است.

ما حقیقت آن فلسفه را مجسم میکنیم به زبان ساده تر ما داریم به معنای واقعی کلمه، ژن ها و روش های جدیدی را تولید میکنیم و آینده را تغییر می دهیم.  آینده ی ژنتیکی مان رو تغییر میدهیم و اگر یکبار این کار را انجام دهید، در این کار تو مهارت پیدا میکنید و میتوانید دوباره و دوباره انجامش دهید.

بخشی از سمینار آینده ای که میخواهیم را چگونه باید بسازیم؟ از دکتر جو دیسپنزا را میتوانید در لینک زیر مشاهده کنید:


جهت دانلود سمینار آینده ای که میخواهیم را چگونه باید بسازیم؟ از دکتر جو دیسپنزا به مدت ۸۷ دقیقه روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود کامل سمینار آینده ای که میخواهیم را چگونه باید بسازیم؟

حرفه و شغل اصلی دکتر جو دیسپنزا

جو دیسپنزا کار خود را به عنوان جراح متخصص در بیمارستان راینیر در شهر واشنگتن آغاز کرد. وی در سال ۱۹۸۸ کلینیک خود را افتتاح کرد که البته فعالیت این کلینیک تا به امروز ادامه دارد.

دکتر جو دیسپنزا بیشتر تمرکز خود را بر روی کارگاه های علمی، سخنرانی ها و کتاب هایش میگذارد تا بر روی ویزیت و عمل بیماران؛ دکتر دیسپنزا یکی از معدود پزشکانی است که به فواید مراقبه، قانون جذب و مثبت اندیشی شدیداً معتقد است و درباره آنها صحبت میکند.

وی یکی از برجسته ترین سخنرانان حوزه خود است و یک وب سایت شخصی دارد که از طریق آن با میلیون ها نفر در سراسر جهان صحبت می کند.


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone