ورود / ثبت نام

دستیابی به موفقیت و ثروت به کمک شاه کلید ناپلئون هیل

دستیابی به موفقیت و ثروت به کمک شاه کلید ناپلئون هیل

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

شما کسی رو میشناسید که دنبال موفقیت و ثروت نباشه؟ مُسلمه که نمیشناسید چون چنین فردی وجود نداره!

 

در ابتدا این رو بگم که قرار نیست در این مقاله به شما حرف های انگیزشی بزنیم چون دستیابی به موفقیت و ثروت، قواعد و قوانین خاص خودش رو داره شما بیشتر از اینکه برای موفقیت به انگیزه نیاز داشته باشید به علم قوانین و قواعد نیاز دارید.

۱۶ درس برای دستیابی به موفقیت و ثروت

عکس نوشته انگیزشی هدف از ناپلئون هیل درباره دستیابی به موفقیت و ثروت

ناپلئون هیل بیش از ۲۰ سال برای دستیابی به قوانین و قواعد موفقیت تلاش کرد در طی این بیست سال او با بیش از ۲۰۰ نفر از افراد موفق و ثروتمند زمان  خود مصاحبه کرد و زندگینامه و تصمیم های مهم زندگی آنها رو بررسی کرد در میان اسامی این افراد نام های البرنت انیشتین و هنری فورد (مالک کمپانی خودرو سازی فورد) نیز قرار دارد.

ناپلئون هیل این قوانین و قواعد رو در کتابی به نام قوانین موفقیت در ۱۶ درس منتشر کرد که در این بخش نیز قصد داریم چکیده ای از مطالب گفته شده در این کتاب رو بازگو کنیم.

 

درس اول: یک هدف اصلی برای خود مشخص کنید

داشتن یک هدف اصلی شما رو از سر درگمی نجات میده و تمام تمرکز شما رو به خود جلب میکنه. با داشتن یک هدف اصلی شما الویت اصلی خودتون را پیدا خواهید کرد و اگر نیاز باشد میتوانید تمامی اهداف فرعیتون رو برای دستیابی به هدف اصلیتون فدا کنید.

عکس نوشته انگیزشی هدف از آلبرت اینشتین درباره دستیابی به موفقیت و ثروت

درس دوم: به خودتون باور داشته باشید.

تا زمانی که نتونید خودتون رو باور کنید نمیتونید کارهای بزرگ انجام بدید و تا زمانی که نتونید کارهای بزرگ انجام بدید نمیتونید به موفقیت برسید. تا زمانی که خودتون خودتون رو باور نکنید دیگران هم نمیتونند شما رو باور کنند این یک اصله! 

درس سوم: پس انداز کنید.

این مورد شاید در کشوری مثل کشور ما که تورم زیادی داره مناسب نباشه، چراکه با گذشت زمان پول شما ارزش خود رو از دست میده پس بهتره پس اندازی که میکنید در قالب طلا یا دلار یا زمین و… باشه اینجوری بهتر میتونید نتیجه بگیرید و پولتون هم ارزش خودش رو حفظ میکنه.

درس چهارم: مدیریت زندگیتون رو خودتون بر عهده بگیرید.

این جمله به این معنا نیست که از دیگران مشورت نگیرید یا از تجربه هاشون استفاده نکنید بلکه به این معنیِ که حرف آخر رو خودتون بزنید یعنی از دیگران مشورت بگیرید و به تجربه هاشون گوش کنید ولی تصمیم گیری نهایی رو خودتون انجام بدید اینطوری میتونید زندگیتون رو در دست خودتو بگیرید. 

درس پنجم: متفاوت باشید

تفاوت همیشه بد نیست و همیشه هم خوب نیست!

پس بهتره که تلاش کنید در یکسری از موارد متفاوت باشید چون برای اینکه بتونید کارها رو متفاوت تر از دیگران انجام بدید باید از ابتکار و هوش خودتون استفاده کنید در این صورت هوش و ابتکارتون هم تقویت میشه، انسان های متفاوت غیر قابل جایگزین هستند.

عکس نوشته موفقیت و ثروت از کوکو شانل

درس ششم: به کارتون علاقمند باشید

داشتن علاقه به کار خیلی مهمه! چرا که اگه شما به کارتون علاقه داشته باشید دیگه کار کردن براتون سخت نیست و کارتون رو با حوصله ی بیشتر انجام میدید یا بهترِ به قول قدیمی ها بگیم دل به کار میدید.

البته ناگفته نماند که اگر کارتون مال خودتون باشه شانس موفقیتتون بیشتره.

درس هفتم: کنترل احساسات

تقریبا هر دفعه که یکی از دوستان یا اطرفیانم اشتباه میکنند یا شکست میخورن میگن با احساساتمون تصمیم گرفتیم یا احساسی شدیم و از این حرف ها!

اگر احساساتنون رو کنترل کنید در تصمیم گیری ها و کارهایی که میکنید کمتر به کوچه بن بست میخورید یا کمتر صدمه میبینید، اکثر مردم در هنگام عصبانیتشون کارها یا تصمیم هایی رو میگیرند که بعدا پشیمون میشن.

درس هشتم: بیشتر از پولی که میگیرید کار کنید یا خدمات بدید

یکی از دوستانم شرکت نظافتی داره یعنی با ساختمون ها قرار داد می بنده تا هفته ای یک بار ساختمونشون رو نظافت کنه. 

اون علاوه بر اینکه ساختمون ها رو به خوبی نظافت میکنه چند گلدان میخره و به کارگرانی که برای نظافت ساختمون ها میرن میده تا اونها رو در کنار درهای ورودی یا روی راه پله ها قرار بدن، اوایل هیچ کدوم از کارگران و افراد حاضر در اون شرکت این کارش رو درک نمیکردند ولی پس از چند ماه اون مشتریان زیادی پیدا کرد چراکه ساختمون های قبلی وقتی این کارشون رو میدیدن متوجه تعهد و وظیقه شناسی اون ها میشدند و شرکت نظافتیشون رو به دوستان و یا آشنایان خود معرفی میکردند.

درس نهم: تبدیل به همون شخصیتی بشید که دوست دارید

شخصیت ما در روابط اجتماعیمون به شدت تاثیر میذاره یعنی هر چقدر شخصیت بهتری داشته باشیم روابط بهتر داریم.

اما کی مشخص میکنه که شخصیت خوب چیه و چه ویژگی هایی رو داره؟ هیچکس! چرا که هر فردی یک نوع مدل شخصیتی دوست داره این به معنی خوب بودن همه شخصیت ها نیست چون یکسری از مسائل و اخلاقیات ذاتن بد هستند، اما اگر شما به همان شخصیتی که دوست دارید تبدیل بشید اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنید البته ناگفته نماند شخصیتی که انتخاب میکنید نباید به دیگران صدمه بزنه و یا باعث آزار دیگران بشه چرا که در اینصورت دقیقا نتیجه عکس میگیرید.

درس دهم: با دقت تصمیم بگیرد

تصمیم های زود هنگام اغلب باعث پشیمونی میشه چرا که ما در کوتاه مدت نمیتونیم تصمیمی بگیریم که همه جوانب رو پوشش بده.

بهتره هر وقت به موقعیتی برخورد کردید که باید سریع تصمیم گیری کنید برای خود وقت بخرید یا اگر گرفتن وقت بیشتر براتون ممکن نیست تصمیمی بگیرید که در آینده بتونید تغییرش بدید یا کاری کنید که قابل تغییر باشه به نوعی همه پل های پشت سرتون رو خراب نکنید.

 درس یازدهم: تمرکز

عکس نوشته از الکساندر گراهام بل

سعی کنید هیچوقت دو تا کار رو هم زمان با هم انجام ندید حتی وقتی دارید تلوزیون میبینید یا با موبایلتون کار میکنید اگر کسی خواست باهاتون حرف بزنه، گوشی رو کنار بزارید و یا به او بگویید بعدا با هم حرف میزنیم. این کار باعث میشه تمرکز بهتری داشته باشید و این عادت رو پیدا کنید که تنها یک کار رو انجام بدید.

درس دوازدهم: گروهی کار کنید

کار کردن گروهی باعث میشه کارها تقسیم بشه و هر فردی یک کار رو به صورت حرفه ای یاد بگیره و سرعت کار بیشتر میشه.

کار کردن با دیگران حتما نیاز به این نداره که فرد مقابل در زمینه ای که میخواهید حرفه ای باشه چون فرد مقابل میتونه کار رو یاد بگیره کار کردن با دیگران فقط به دلیل داشتن وقت بیشتر محیط دوستانه تر و پیشرفت سریع تر کارها میشه.

درس سیزدهم: از اشتباهات خود درس بگیرید

خب این موضوع رو همه میدونند که باید از اشتباهاشون درس بگیرند ولی تقریبا اکثر مردم این موضوع رو نادیده میگیرند و در حقیقت بهش عمل نمیکنن. تمامی مباحث توضیح داده شده در این بخش یعنی تمامی این ۱۶ درس به این خاطر بیان نشدهِ که شما فقط بدونید چون دونستن شما به تنهایی فایده ای  نداره باید به اون ها عمل  هم بکنید خیلی از افراد موفق حال حاضر این مباحث رو نمیدونند ولی به این مباحث عمل میکنند و بخاطر همینه که تونستن به موفقیت و ثروت دست پیدا کنند.

درس چهاردهم: تمرین برای افزایش صبر

از قدیم گقتن که گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی.

افرادی که صبر و حوصله بیشتری در انجام دادن کارها دارن خیلی راحت تر و بهتر میتونن کارهاشون رو انجام بدن و مدیریت بیشتری روی کارهاشون دارن همچنین افرادی که صبر زیادی دارن به صورت ناخودآگاه اکثر مطالب گفته شده در این ۱۶ درس رو رعایت میکنن.

درس پانزدهم: مسئولیت پذیری

اگر مسئولیت همه امور مربوط به زندگیتون رو خودتون به عهده بگیرید دیگه نمیتونید بگید فلانی باعث شد تا من موفق نشم یا فلانی باعث شد من این کار رو انجام بدم، متوجه میشید که باید همه امور رو خودتون انجام بدید و در صورت شکست یا عدم پیروزی به جای غر زدن و ناراحتی میفهمید اشتباه از خودتون بوده و باید از اشتباهاتتون درس بگیرد و تجربه کسب کنید و در صورتی پیروزی اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکنید.

 درس نهایی و کلید دستیابی به موفقیت و ثروت 

کلید طلایی موفقیت و ثروت از نیکولا تسلا

مهم ترین درس و آخرین درس برای دستیابی به موفقیت و ثروت داشتن توانایی مدیریت است.

ناپلئون هیل معتقد است اگر فردی بتواند همه ابعاد زندگیش رو مدیریت کنه قطعا به موفقیت و ثروت دست پیدا خواهد کرد. برای اینکه بتونید زندگیتون رو مدیریت کنید کافیه تمامی پونزده درس گفته شده رو رعایت کنید در صورتی که پونزده درس گفته شده رو رعایت کنید شما میتونید زندگیتون رو به درستی مدیریت کنید و به درس شانزدهم برسید.


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone