زندگینامه لوییز هی نویسنده شفای زندگی

زندگینامه لوییز هی نویسنده شفای زندگی
زبان: زیرنویس فارسی
فرمت محتوا: MP3

دانلود محتوای ویژه

دیدگاه‌های زندگینامه لوییز هی نویسنده شفای زندگی ( یک دیدگاه )

یک پاسخ به “زندگینامه لوییز هی نویسنده شفای زندگی”

 1. اقدس ضرغامي ملقب به افسانه گفت:

  هميشه. در زندگي رنج ها و نداشتن اعتماد بنفس در گذشته ها باعث ميشود كه انسان تغيير كند ،و بخودش اهميت بدهد در واقع رنج و ملال است كه انسان را مي سازد ،غروهاي ديگران،بچشم نيامدن خود ،خود رو دوست نداشتن ،ولي وقتي درون خودت رو كشف ميكني ،
  و ميداني كه نزديكترين ،فرد به انسان خداوند است
  كه بدون هيچ توقع اي دوستت دارد، و زندگي رو جور ديگري مي بيني و مي خواهي بخواني و بنويسي ،
  براي هر كسي يك سن اي است من از 55سالگي خودم رو پيدا كردم و 70 سال دارم ولي جسم سالمي دارم و مشتاق به زندگي و بيشتر وقتم رو مي نويسم و كتاب و مطالب مي خوانم ،هفت دفتر نوشته دارم ولي باز هم مينويسم ،دلم مي خواهد از خودم ،يه انسان آگاه براي
  بچه هام و ديكران باشم، نيلوفر آبي در آبهاي لجن زار
  به گلي زيبا تبديل ميشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توضیحات

زندگینامه لوییز هی

لوییز هی یکی از نویسندگان و سخنرانان انگیزشی مطرح آمریکایی است که متولد 8 اکتبر 1926 در لس آنجلس ایالت کالیفرنیا آمریکاست. او هم اکنون در قید حیات نیست اما آثاری که از وی بر جا مانده است، جزو درخشان ‌ترین‌ها هستند. کتاب‌های معروف وی در زمینه نو اندیشی و خودیاری هستند و به افزایش کارایی شخصی و بهبود سبک زندگی کمک می‌کنند.

زندگی شخصی لوییز هی

louise-Hay

لوییز هی از آن دسته کسانی است که در کودکی و نوجوانی زندگی بسیار سخت و مشقت باری داشته‌اند. 18 ماهش بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش او را در پانسیون گذاشت. او در نبود مادر همواره گریه می‌کرد و سختی‌های زیادی کشید. پس از سه هفته، مادرش او را از پانسیون خارج کرد و پیش خود نگه داشت.

مادرش با مردی ازدواج کرد و لوییز هی صاحب ناپدری شد؛ اما ناپدری او فردی بسیار خشن بود که در فرهنگ خشن آلمانی بزرگ شده بود و در اداره خانواده، خشونت را به بالاترین حد خود می‌رساند. در سال 1930 که لوییز هی تنها 5 سال داشت، قحطی کشور را فرا گرفت. در آن زمان، پیرمردی به لوییز تجاوز کرد و روحیه او به سختی تخریب شد.

اگرچه دادگاه پیرمرد را به 15 سال زندان محکوم کرد، اما تمام دوران کودکی لوییز هی با این وحشت گذشت که مبادا پس از آزادی پیرمرد، دوباره مورد آزار و اذیت وی قرار گیرد. افکار کودکانه لوییز هی به کلی تخریب شد و همچنان او بود که مورد آزار و اذیت‌های جسمی، جنسی و روحی قرار گرفت.

احساس حقارت تمام کودکی لوییز هی را فرا گرفته بود به طوری که اعتماد به نفس انجام کوچکترین کار‌ها را نداشت. میان هم سالانش در مدرسه به دلیل نداشتن لباس و کفش مناسب تحقیر می‌شد.

 

زندگی حرفه‌ای لوییز هی

louise-Hay

وقتی که لوییز هی 15 ساله شد، دیگر نتوانست احساس حقارت و سوء استفاده‌های جنسی را تحمل کند. از خانه و مدرسه فرار کرد و در رستورانی به عنوان پیشخدمت مشغول به کار شد. 16 ساله بود که حامله شد و دختری به دنیا آورد اما نتوانست از او نگهداری کند. خانواده‌ای بی فرزند یافت و دخترش را به آنها سپرد تا از او نگهداری کنند.

پس از سپردن کودک پنج روزه خود به آن خانواده، به همراه دوستش به شیکاگو رفت تا برای یک ماه سفری داشته باشد. این سفر سی سال طول کشید و او طی این مدت در شیکاگو ماند. در آنجا تمرین‌هایی برای افزایش احساس خوب و انرژی مثبت انجام داد تا اندیشه‌های خوب را جایگزین حس حقارت و تجربه‌های بد کودکی خود کند.

لوییز هی سالها در شغل مدلینگ با یک مرد انگلیسی کار می‌کرد و طی این مدت، از آن مرد خوشش آمد. پذیرش ازدواج برای لوییز هی سخت بود و دائم تفکرات قدیمی سراغش می‌آمدند؛ اما اولین ازدواج او با آن مرد انگلیسی شکل گرفت. آنها سفرهای زیادی با هم رفتند و زندگی نسبتاً خوبی با هم داشتند.

در چهاردهمین سال زندگی مشترک، همسر لوییز هی اعلام کرد که زنی دیگر را دوست دارد و می‌خواهد با او ازدواج کند. پس از جدایی، لوییز هی به یکی از کلیسا‌های علوم دینی نیویورک رفت و به سخنرانی‌هایش گوش داد. این موضوع به تدریج لوییز هی را تبدیل به دانشجویی حریص در آموختن علم شفا و معنویات کرد. سه سال بعد به عنوان مشاور کلیسا استخدام شد و نقش درمانگر را در آنجا ایفا می‌کرد.

کتاب شفای زندگی شاهکار لوییز هی

در سال 1972 کتاب «شفای تن» را نوشت که یکی از بهترین کتاب‌هایش است. این کتاب که به 25 زبان در سراسر دنیا ترجمه شده است، محبوبیت او را افزایش داد و اثری پرفروش را به بیوگرافی لوییز هی اضافه کرد. در سال 1984 کتاب «شفای زندگی» را نوشت و نظریه‌ای مهم را مبنی بر اینکه «این خود ما هستیم که باعث بیماری‌های روحی، عاطفی، جسمی در خود می‌شویم.» بیان کرد. او در این کتاب راه‌هایی برای تغییر طرز فکر و رسیدن به سلامت همه جانبه بیان کرده است.

او موسسه‌ای قدرتمند به نام Hay House را تاسیس کرد که امروزه محبوبیت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ همچنین آثاری از خود بر جای گذاشت که لیست آنرا در زیر مشاهده می‌کنید:

louise-Hay

لیست کتاب های موفقیت

 • شما می‌توانید زندگی خودتان را بهبود بخشید!
 • شفای زندگی
 • شفای تن
 • باغ افکار
 • افکار قلب
 • افکار و رژیم غذایی
 • من فکر می‌کنم، من هستم!
 • زندگی شما را دوست دارد!
 • 101 راه برای سلامتی و شفا
 • ایدز و ایجاد یک رویکرد مثبت
 • خودت را دوست داشته باش!
 • قدرت در درون شماست!
 • قدردانی، یک راه زندگی
 • زندگی کامل عشقی-انسانی
 • زندگی، بازتاب سفر در شما
 • همه چیز خوب است!

لوییز هی با بر جای گذاشتن آثاری ارزشمند و درسهایی آموختنی برای آیندگان، در 30 اوت 2017 چشم از جهان فرو بست و زندگینامه لوییز هی پایان پذیرفت.

 

 

کپی رایت 2021 جادوی باور
تمامی حقوق وب سایت متعلق به جادوی باور می باشد.
Whatsapp
phone