ورود / ثبت نام

برنارد آرنو کیست؟ زندگینامه ثروتمندترین مرد فرانسوی

برنارد آرنو کیست؟ زندگینامه ثروتمندترین مرد فرانسوی

تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1400

برنارد آرنو (Bernard Arnault) در  ۵ مارس ۱۹۴۹ (۱۴ اسفند ۱۳۲۷) در شهر روبه کشور فرانسه متولد شده است. این تاجر فرانسوی که به عنوان مدیر عامل LVMH بزرگترین شرکت محصولات لوکس در جهان نیز مشهور است یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار میرود.

در سال ۱۹۷۱ او کنترل شرکت ساختمانی پدرش فیرت-ساوینل (Ferret-Savinel) را بدست گرفت. هشت سال بعد او نام شرکت را به فرینل وارز (Férinel Inc) تغییر داد و تمرکز این شرکت را بیشتر بر روی املاک و مستغلات قرار داد. در این بخش از سایت انگیزشی جادوی باور قصد داریم تا زندگینامه برنارد آرنو را به طور کامل شرح دهیم.

تولد برنارد آرنو

ژان لئون آرنو پدر برنارد یک ثروتمند کارخانه دار و مالک شرکت ساخت و ساز فیرت-ساوینل بود او تمام آنچه که برای موفقیت فرزندش لازم بود را به او آموخت. برنارد آرنو کودکی خود را در شهر روبه گذراند اما برای تحصیل به پاریس مهاجرت کرد.

برنارد در سال ۱۹۷۱ از دانشگاه پلی تکنیک پاریس در رشته مهندسی عمران فارق التحصیل شد.

ورود به بازار کار

برنارد آرنو پس از فارغ التحصیلی به پیش پدرش بازگشت و کنترل شرکت ساختمانی فیرت-ساوینل پدرش را بر دست گرفت. 

آرنو در سال ۱۹۸۱ پس از اینکه فرانسوا میتران به عنوان رییس جمهور فرانسه انتخاب شد به ایالات متحده مهاجرت کرد و شعبه جدید شرکت ساخت و ساز پدری خود را در ایالات متحده را اندازی کرد او به کمک این شرکت توانست برج های زیادی را در فلوریدا بسازد، او سه سال بعد مجدد به کشور خود بازگشت.

شروع امپراطوری دیور

او با ۱۵ میلیون دلار از پول خود و با شراکت آنتوان برنهایم و یکی از مدیران بانک های فرانسوی، شرکت ورشکسته نساجی دیور را در سال ۱۹۸۷ به مبلغ ۹۵ میلیون دلار از کریستین دیور خریداری کرد. دلیل اصلی آرنو برای خرید این شرکت، به دست آوردن برند مشهور دیور بود، تا پایه‌ای باشد برای راه‌اندازی یک فروشگاه کالاهای لوکس که طبقه متوسط جامعه بتوانند، از آن خرید کنند.

مدت زیادی نگذشته بود که برنارد آرنو از طرف ریس شرکت لویی ویلتون یعنی هنری راکمیه برای سرمایه گذاری در شرکت LVMH دعوت شد.

بر دست گرفتن کنترل شرکت LVMH

بر دست گرفتن کنترل شرکت LVMH

آرنو در دهه ۱۹۸۹ با خرید ده‌ها تولیدکننده کالاهای لوکس در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا، آمریکای جنوبی و استرالیا دو شرکت دیور و ال‌وام‌هاش را تبدیل به امپراتوری بزرگ کالاهای لوکس نمود.

برنارد آرنو در همان سال ۱۹۸۹ مجبور شد تمامی سهام خود را در دیور به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به فروش برساند و تنها اپرستیژ کریستین دیور و فروشگاه لوبن‌ مارشه را برای خود نگه دارد. البته فروش سهام دیور باعث شد تا او بتواند ۲۴ درصد از سهام LVMH را خریداری کند.

پس از حدود یکسال رقابت برای بر دست گرفتن کنترل LVMH بین آرنو و هنری راکمیه بسیار شدت گرفت تا اینکه در سال ۱۹۹۰ برنارد آرنو با رای دادگاه توانست هنری راکمیه را از شرکت LVMH کنار بگذارد.

کریستین دیور و ال و ام هاش در مجموع ۵۰ مارک از معروف‌ترین تولیدات جهانی را در اختیار دارند. از جمله تولیدات آن‌ها کیف‌ های لویی ویتون است.

زندگی شخصی برنارد آرنو

زندگی شخصی برنارد آرنو

برنارد آرنو در سال ۱۹۷۳ با آنه دوارورین ازدواج کرد آنها در سال ۱۹۷۵ صاحب یک فرزند دختر به نام دلفین و در سال ۱۹۷۷  صاحب یک پسر آنتوان شدند اما ۹ سال بعد یعنی سال ۱۹۷۶ از یکدیگر جدا شدند. در حال حاضر دلفین برنارد مدیر شرکت لویی ویلتون و آنتوان برنارد مدیر شرکت برلوتی است.

مجدد برنارد در سال ۱۹۹۱ با هلن مرسیه خانم پیانیست ازکانادا اردواج کرد.

ثروت خالص برنارد آرنو

ثروت خالص برنارد آرنو توسط مجله فوربس در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۴۴ میلیارد دلا تخمین زده شده است این مبلغ تقریبا معادل ۳ هزار میلیارد تومان است.

آرنو در سال ۲۰۱۸ با ثروت خالص ۷۳ میلیون دلار ثروتمند ترین مرد اروپا و جهان شناخته شد.

 


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone