25 درصد تخفیف خرید اشتراک به مناسبت میلاد رسول اکرم، کد تخفیف: milad

ورود / ثبت نام

هیپنوتیزم چیست؟ مراحل هیپنوتیزم شدن چیست؟

هیپنوتیزم چیست؟ مراحل هیپنوتیزم شدن چیست؟

تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹

هیپنوتیزم شیوه ای که روز به روز گسترده میشود و دیگر مانند قبل فقط برای درمان برخی بیماری های روحی استفاده نمیشود و این علم در عرصه موفقیت و حوزه های این چنین نیز راه پیدا کرده است و بسیاری از این روش به موفقیت های زیادی دست پیدا کرده اند.

به طور مثال چند سالی هست که فایل های صوتی خود هیپنوتیزم لاغری ، اعتماد به نفس ،کسب ثروت ،آرامش عمیق و خیلی موضوعات دیگر طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرده است.

جادوی باور قصد دارد تا در این مطلب شما را با هیپنوتیزم  و رسیدن به خواسته هایتان آشنا کند، پس با ما همراه باشید.

هیپنوتیزم چیست؟

Anatomy of the human head ("What's Hypnosis" next to Farsi written)

خواب گردی یا هیپنوتیزم (hypnosis) یعنی فرد هیپنوتیزم شونده به حالت از هوشیاری به نام آلفا ذهنی میرسید در این حالت تمام تمرکز فرد به درون خود و یا همان بخش ناخودآگاه است و در این حالت (آلفا) شخص هیپنوتیزم شده در بهترین حالت القا پذیری است چرا که بخش مهمی که در حالت آگاهی کامل باعث ممانعت از القا و تلقین پذیری میشود در پایین ترین سطح خود قرار دارد به طوریکه اگر شخصی تصمیم بگیرید که مراحل هیپنوتیزم را طی کند و به خلسه عمیق برسد.

پس از مدتی همه تلقینات که در خلسه به او شده رو جزیی از اتفاقات واقعی زندگی خود میداند. در این موضوع فرقی ندارد که شما نزد یک هیپنوتراپ بروید یا یک فایل خود هیپنوتیزم صوتی را گوش کنید هر دو تقریبا نتایج مشترکی دارند. به هم دلیل هم فایل های خود هیپنوتیزم صوتی طرفداران زیادی پیدا کرده است  چرا که علاوه بر کمتر بودن هزینه از نظر زمانی هم محدودیتی ندارند و میتوانند در منزل مراحل  خود هیپنوتیزم را انجام دهند.

تعریف کلی هیپنوتیزم

هیپنوتیزم فرایندی است که به واسطه آن ذهن وارد حالتی نسبی افزایش نفوذ پذیری میشود. این وضعیت از طریق شیوه های گوناگونی قابل دسترس است و بیشتر اشخاص آن را تجربه میکنند البته شاید خودمان از این موضوع آگاه نباشیم که به طرق مختلف در زندگی هیپنوتیزم میشویم. خود هیپنوتیزم به همه افراد این اجازه را میدهد تا هیپنوتیز گر خودشان شوند ولی در شکل سنتی چنین محاسنی وجود نداشت.

مراحل هیپنوتیزم

The girl who spends the phases of being hypnotized with the help of the television .

هیپنوتیزم توسط متخصص یا گوش دادن به یک فایل خود هیپنوتیزم مراحل مشابهی دارد و تفاوتی از بابت مراحل طی شده در به خلسه رفتن ندارد. به طور کلی مراحل هیپنوتیزم به چهار مرحله زیر تقسیم می شود:

مرحل اول ریلکسیشن

مرحله اول ابتدا به آرام کردن بدن و ذهن آغاز میشود و شایع ترین شیوه آرام سازی پیشرونده یا همان به مرور به خلسه رفت است به طور مثال ابتدا گروهی از ماهیچه ها را کم کم با کمک فرد هیپنوتراپ ریلکس میکنید این امر برای همه اعضا بدن کم کم اتفاق می افتد به طوریکه پس از مدتی احساس سبک بودن به فرد دست میدهد و گاهی فرد تفاوتی بین دست یا پای خود احساس نمیکندکه این نوعی هیپنوتیزم خفیف است تا به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم القا به ذهن

بعد از آرام سازی بدن به مرحله دوم که القای به ذهن برای نزدیک شدن به خلسه عمیق است، یکی از روش های مرسوم و سنتی در این مرحله برای نزدیک شدن به خلسه حرکت پاندول است به این شکل که فرد به یک شی خیره میشود و کم کم سنگینی در چشمانش احساس میکند به طوریکه دوست دارد چشمانش را ببندد. البته شیوه های دیگر را هم پیشنهاد میدهند که در نهایت هدف به خلسه رفتن است و فرقی ندارد که کدام شکا را انجام دهید.

مرحله سوم شروع القا از طریق تصویر سازی ذهنی

بعد از القا اولیه که فرد چشمانش بسته شد متناسب با هدف فرد القای به شکل تصویری سازی آغاز میشود به طور مثال ابتدا پس از تصاویر مقدماتی به سراغ موضوعی که بابتش به خلسه میروم شروع میشود مثلا اگر کسی برای لاغری تصمیم به هیپنوتیزم گرفته است تصاویری مربوط به لاغری به او القا میشود.

معمولا این مرحله زمانی بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه است طبق آمار اشخاص هر چقدر بیشتر این مراحل را طی کنید زودتر به خلسه عمیق فرو میروید در نتیجه اگر ابتدای کار دیرتر به خلسه رفتید نگران نباشید با تکرار این موضوع مرتفع خواهد شد.

مرحله چهارم بیداری کامل

مرحله آخر هم بیدار شدن تدریجی است که بیشتر از ۲ تا ۳ دقیقه زمان نمی برد . این حالت مانند بیدار شدن از خواب نیست بلکه صرفا بازگشتن از حالت خلسه به خودآگاهی است.

نکاتی که باید راجب هیپنوتیزم بدانید

به دلیل آنکه اغلب مردم هیپنوتیزم را فقط در کارتون ها و فیلم ها دیده اند و اطلاعاتی راجب آن ندارند هر چیزی را در مورد آن باور میکنند که در ادامه چند تا از باور های احمقانه به همراه برخی از نکات مهم هیپنوتیزم را به شما میگوییم.

 • این باور که هیپنوتیزم برای سلامتی ضرر دارد یک حماقت محض است! در کشور های پیشرفته از این روش برای درمان بیماری استفاده میکنند. اما به دلایل مختلف در کشور ما از این خواب مصنوعی فقط در جهت خرافات استفاده می شود.
 • فردی که هیپنوتیزم شده است ممکن است که دیگر از به حالت اولیه برنگردد این نیز یک باور غلط است، زیرا ما در هیپنوتیزم هوشیار هستیم.
 • هیچ کس نمی تواند شما را بدون اینکه بخواهید هیپنوتیزم کند زیرا برای هیپنوتیزم شدن باید شما تمرکز بالایی انجام دهید و به فرد هیپنوتیزم کننده با دقت گوش کنید.
 • هیپنوتیزم میتواند باعث شادابی پوست، تخلیه افکار منفی، درمان بیماری های ساده و لاعلاج شود.

هیپنوتیزم درمانی و یا درمان بیماری به کمک هیپنوتیزم

اگر به دنبال ریشه و پیدایش و یا تاریخچه هیپنوتیزم بروید متوجه خواهید شد که هیپنوتیزم به عنوان روشی جدید برای درمان بیماری های مختلف در سراسر جهان معرفی شده است. اما به دلیل رایج شدن خرافات در زمینه هیپنوتیزم این روش درمانی به عنوان روشی برای تسلط یافتن به دیگری مشهور شده است.

هیپنوتیزم یکی از برترین روش های درمان بیماری است که می تواند شما را حتی در زمینه درمان بیماری های لاعلاج همراهی کند. هیپنوتیزم درمانی و یا خود هیپنوتیزم درمانی در جهان بسیار مرسوم است.

هیپنوتیزم به دلیل آن که اجازه ارتباط با ضمیر ناخود آگاه فرد هیپنوتیزم شده را به ما می دهد باعث می شود که ریشه و علت هر بیماری مشخص شود و در نهایت منجر به درمان طبیعی بیماری می شود.


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

5 پاسخ به “هیپنوتیزم چیست؟ مراحل هیپنوتیزم شدن چیست؟”

 1. کاربر 3817 گفت:

  سلام درود
  بابت اطلاعات خوبتون سپاسگزارم
  من عاشق خود هیپنوتیزم و این کار را نه زیاد بلکه چندین بار انجام دادم ولی چون از طریق مطالعه به این علم نه زیاد بلکه اندک دست یافته ام در صورت امکان فایهای آموزشی یا کتابهایی را معرفی کنید در این زمینه تا ممنونم ……

 2. کاربر 1888 گفت:

  سلام…میشه راجع به هیپنوتیزم فایلهاوکتابهاوسسخنرانیی ومطالب بیشتری بگذارید…ممنون

 3. کاربر 1888 گفت:

  سلام…میشه راجع به هیپنوتیزم فایلها ومطالب بیشتری بگذارید…ممنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone