ورود / ثبت نام

۵ مانعی که شما را از ثروت و موفقیت باز می دارد

5 مانعی که شما را از ثروت و موفقیت باز می دارد

تاریخ انتشار: 11 شهریور 1400

همه می خواهند از سطح خاصی از ثروت و موفقیت در زندگی برخوردار شوند.
اما تعداد کمی از ما موفق می شویم زندگی رویایی را که مشتاق آن هستیم ایجاد کنیم.

پس چرا اینطور است؟ خوب ، یک دلیل بزرگ این است که ما رابطه ای سالم با پول ایجاد نمی کنیم. 
ما در جوانی باورها ، نگرش ها و عاداتی در مورد پول ایجاد می کنیم که مانع از تولید ثروت و برخورداری از آزادی مالی مورد نظر ما می شود.

خبر خوب این است که وقتی بتوانید این “موانع مالی” را در عادات و رفتارهای خود شناسایی کنید ، می توانید یکبار برای همیشه بر آنها غلبه کنید – و در نهایت می توانید بیش از اندازه کافی پول برای ایجاد یک زندگی رویایی ایجاد کنید.

بنابراین امروز در سایت جادوی باور  درباره ۵ موردی که مانع از کسب ثروت و موفقیت در زندگی شما میشود خواهید خواند.

مانع شماره ۱ باورهای خود محدود کننده  

باورهای خود محدود کننده  اولین مانع ثروت ، هرگونه باور محدودکننده ای است که ممکن است در مورد پول داشته باشید.

 شاید ، در دوران کودکی ، شما را تشویق می کردند به باور ها و اعتقاداتی مانند “هیچ وقت پول کافی برای گردش وجود ندارد” یا “پول روی درختان رشد نمی کند.” “خواستن پول زیاد خودخواهانه است.” یا حتی ، “پول ریشه همه بدی ها است.”

این باورهای دوران کودکی می تواند مانع موفقیت مالی بزرگسالان شما شود . اگر همین حالا یا در گذشته فکر تصوی داشتید که پول بد است و خواستن پول زیاد خودخواهانه است ، به احتمال زیاد در شرایط فعلی از وضعیت درامد و دارایی خود رضایت ندارید.

 اگر فکر می کنید هیچ وقت پول کافی برای به دست آوردن وجود ندارد ، به احتمال زیاد پول خود را برای خریدهای بیهوده دور ریخته اید.به دلیل حیله های ضمیرناخوداگاه تان که در مقاله قبلی به آن اشاره شد. 

ذهنیت خود را تغییر دهید

ذهنیت خود را تغییر دهید

اگر می خواهید به آزادی مالی برسید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که طرز فکر خود را تغییر دهید تا طرز فکر شما در مورد پول تغییر کند.

در اینجا یک فرایند ساده وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند. 

ابتدا باور محدود کننده خود را در یک دفترچه یادداشت کنید.
به عنوان مثال ، باور محدود کننده شما ممکن است این باشد که “انسان های بزرگ به پول اهمیت نمی دهند.” یا ، “من لیاقت ثروتمند بودن را ندارم.” با خودتان صادق باشید و دقیقاً مشخص کنید چه باورها و اعتقاداتی دارید و چه احساسی در شما ایجاد می کند.

هنگامی که باور منفی خود را یادداشت کردید ، تمام دلایلی را که در واقع واقعیت ندارد ، بنویسید. به عنوان مثال ، “بسیاری از انسان های بزرگ و شریف در طول عمر خود به ثروت زیادی دست یافته اند.حتی میتوانید نام افرادی را که میشناسید یادداشت کنید.

پس باور منفی خود را با نوشتن  واقعیت بالا جایگزین کنید

یا این باور جدید را بپذیرید . با خود تکرار کنید “من انسان خوبی هستم که زمان زیادی را برای کمک به دیگران اختصاص می دهم” و “من در شغلم ارزش زیادی را به مردم ارائه می دهم و همیشه کارم را به بهترین شکل انجام میدهم و باعث رشد بخشی از این کائنات میشوم.

از جملات تاکیدی استفاده کنید

چندین بار در روز اعتقادات و باور های جدید خود را به عنوان تأیید برای خودتان تکرار کنید تا آگاهی خود را در مورد پول و ثروت تغییر دهید. همچنین می توانید آنها را چاپ کرده و روی آینه حمام ، یخچال و کنار رایانه خود قرار دهید.

سرانجام ، در یک برگه زیبا باور های مثبت بنویسید که برخلاف باور های قبلی  شما است و بر اساس استدلالی است که در مرحله ۲ به کار برده اید. به عنوان مثال ، به جای این که بگویید: “انسان های بزرگ به پول اهمیتی نمی دهند” ، بگویید ، “من من یک انسان واقعی هستم ، شغل من ارزشمند است ، و من مستحق دریافت پول خوبی برای این کار هستم. ” 

یا به جای این که بگویید “من لیاقت ثروتمند بودن را ندارم” ، بگویید: “من انسان خوبی هستم که سخت کار می کنم و به دیگران اهمیت می دهم ، و من مستحق تمام پولی هستم که می خواهم.” سپس این باور جدید را چند بار در روز به مدت حداقل سی روز با خود تکرار کنید. این یک راه قدرتمند برای ایجاد طرز فکر مثبت و قوی تر پول است . 

 

مانع شماره ۲: داشتن فقط یک منبع درآمد

داشتن یک منبع درآمد

دومین مانع بزرگ که مردم را از کسب درآمد،پول و ثروت بیشتر باز می دارد ، تکیه بر یک منبع درآمد محدود است.

به عنوان مثال ، اگر شغلی دارید که دستمزد چندانی ندارد و فرصت کمی برای رشد ارائه می دهد و این تنها منبع درآمد شما است ، به دست آوردن ثروت بسیار چالش برانگیز خواهد بود. 

بنابراین ، شما یا باید آموزش های لازم را دریافت کنید تا بتوانید برای شغل پردرآمدتر اقدام کنید … یا چندین منبع درآمد را برای تولید ثروت بیشتر توسعه دهید. 

برای مثال ، فرض کنید شما معلم دبیرستان هستید. اگر تنها به حقوق معلمی خود به عنوان تنها منبع پول خود تکیه کنید ، تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند بسیار دشوار خواهد بود. البته این بدان معنا نیست که شما نمی توانید پولدار شوید

شما می توانید یک تجارت جانبی پردرآمد مثلا در تابستان یا اوقات بیکاری تان را انتخاب کنید.شغل هایی با سرمایه اولیه کم و درآمد خوب وجود دارند که بلافاصله پس از تعییر باور هایتان به شما الهام میشوند.

مانع شماره ۳: بی سوادی مالی  

سومین مانع ثروت و موفقیت بی سوادی مالی است. منظور این است که شما به سادگی نمی دانید که برای ساختن ، مدیریت و افزایش پول خود به چه چیزی نیاز دارید. اگر می خواهید ثروتمند شوید این اطلاعات ضروری است. 

اگر می خواهید نانوا شوید ، باید نحوه پخت نان و شیرینی را بیاموزید. شما باید دقیقاً بدانید که با آرد ، نمک ، مخمر و غیره چه کار کنید.

اگر می خواهید ثروتمندتر شوید ، باید نحوه درآمدزایی ، مدیریت و رشد پول را بیاموزید. شما باید بدانید با حقوق و دستمزد ، صورتحساب ، حساب پس انداز ، سرمایه گذاری و غیره چه باید کرد.

یکی از ارکان اصلی سواد مالی ، آگاهی از نحوه توسعه و پایبندی به بودجه است.

بودجه بندی به شما امکان می دهد پول خود را ردیابی کنید: از کجا می آید ، کجا می رود و چقدر برای همه هزینه های ماهانه خود هزینه می کنید. 

این بسیار مهم است زیرا به شما این امکان را می دهد که مناطقی را که بیش از حد در آنها هزینه می کنید شناسایی کنید ، بنابراین می توانید هزینه های اضافی را متوقف کرده و در عوض آن پول را در آینده خود سرمایه گذاری کنید. 

همچنین مطمئن شوید که اهداف مالی هفتگی ، ماهانه و سالانه را برای خود تعیین کنید – از نظر میزان درآمد ، هزینه و پس انداز. وقتی اهداف مشخصی دارید ، به احتمال زیاد برای آنها برنامه ریزی می کنید و به آنها می رسید. 

همچنین ، قدرت اثر مرکب را به خود بیاموزید. اگر وام یا سپرده گذاری می کنید ، سود مرکب پولی است که به مبلغ اصلی سرمایه گذاری شما اضافه می شود.
به جای برداشتن سود و خرج کردن آن ، می توانید آن را مجدداً سرمایه گذاری کنید تا سود بیشتری کسب کنید ، زیرا کل مبلغ سرمایه گذاری شده بزرگتر و بزرگتر می شود.

مانع شماره ۴: بدهی

بدهی

چهارمین مانع ثروت ، بدهی است. اکثر ما بدهی های زیادی را اعم از قسط و غیره ایجاد میکنیم که بیشتر آنها ضروری نیستند.

بهره ای که ما برای آن بدهی می پردازیم توانایی ما در تولید ثروت پایدار را از ما سلب می کند . 

بنابراین اگر می خواهید ثروتمند شوید ، اولویت اول شما باید این باشد که بدهی خود را تسویه کرده و از پرداخت این همه پول غیر ضروری به سود بانک ها و غیره جلوگیری کنید

همچنین باید تفاوت بین بدهی خوب و بدهی بد را بیاموزید. بدهی خوب بدهی است که برای بهبود آینده شما به نحو قابل توجهی گرفته شده است. به عنوان مثال ، خرید ملکی که مطمئناً در طول زمان ارزش آن افزایش می یابد. 

از سوی دیگر ، بدهی بد ، بدهی است که به هیچ وجه در آینده روی آن کالا نمیتوانید حساب کنیدو فقط برای شما هزینه دارد.
به عنوان مثال ، هزینه بیش از حد یا خرید یک ماشین جدید ولی قسطی با سود بالا که نمی توانید از عهده آن برآیید ، و سپس مجبور باشید در سالهای آینده مبلغ بالایی را بابت آن پرداخت کنید. 

مانع شماره ۵: عدم درخواست مشاوره در مورد پول

سرانجام ، پنجمین مانعی که می بینم مردم را از تولید ثروت و موفقیت بیشتر باز می دارد ، مشورت نکردن با افراد ماهر است بسیاری از ما از درخواست مشاوره در مورد پول از دیگران فراری هستیم.

اشکالی ندارد که کمک بخواهید! در اطراف شما افرادی هستند که از ارائه مشاوره به شما خوشحال می شوند همه ما برای خرید یک کالای جدید،سرمایه گذاری در بخشی ، شروع شغل جدید نیاز به مشورت کردن داریم.افراد موفق و ثروتمند همیشه در حال مطالعه و یادگیری چیزهای جدید هستند و حتی از مشورت کردن هم سود میبرند.

بر موانع ثروت و موفقیت خود غلبه کنید

بر موانع ثروت و موفقیت خود غلبه کنید

در نهایت ، توانایی جمع آوری ثروت و موفقیت در دستان شماست.

هرکسی می تواند درآمد کسب کند ، مهم نیست که در کجا زندگی می کند. اما پیش نیاز آن  یک طرز فکر مثبت درباره پول است تمایل برای یادگیری با باور های مثبت و ثروت ساز ، مشورت کردن با افراد اهل فن و خوشبین بودن به اینده خودتان ،  آیا آماده هستید تا سفر خود را به سوی ثروت بیشتر آغاز کنید؟

وقت آن رسیده که راه حل های ۵ مانع ثروت و موفقیت را به کار گیرید. در اینجا خلاصه ای از نحوه شروع کار را ذکر میکنیم.

  • هرگونه باور محدود کننده و مخرب در مورد پول را که ممکن است داشته باشید ، شناسایی و  باور جدیدی را جایگزین کنید.
  • ایجاد بیش از یک منبع درآمد.
  • با یادگیری آنچه برای ایجاد ، مدیریت و رشد پول لازم است ، هوش مالی داشته باشید
  • از زیر قرض بیرون بیا.
  • برای پول مشاوره بخواهید.

به یاد داشته باشید طرز فکر مثبت تا حد زیادی به شما کمک می کند تا بر موانع غلبه کرده و به اهداف مالی خود برسید
و همچنین باور داشته باشید ، تا زمانی که این کارها را انجام ندهید ، هیچ چیز در زندگی شما به سمت بهتر تغییر نخواهد رفت.

 
jack-kanfild

نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone