25 درصد تخفیف خرید اشتراک به مناسبت میلاد رسول اکرم، کد تخفیف: milad

ورود / ثبت نام

موفقیت در کنکور با قانون جذب

موفقیت در کنکور با قانون جذب

تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹

چگونه با استفاده از قانون جذب به موفقیت در کنکور برسیم اما قبل از آن لازم است تا کمی بیشتر با کنکور و نحوه اجرای آن آشنا شویم. کنکور آزمونی است که سالیانه یک بار برای مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می گردد. به عبارتی دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل می بایست از سد آزمون کنکور بگذرند.

از آنجا که رقابت در رشته ها و گرایش های مختلف دانشگاهی بسیار زیاد است؛ لذا قبولی در کنکور نیازمند تلاش و همت هدفمند است. دانش آموزان و دانشجویان گاهی به مدت یک سال از عمر خود را برای قبولی در آزمون کنکور سرمایه گذاری کرده و به مطالعه دروس کنکوری می پردازند. اما علاوه بر مطالعه درست و اصولی، چه شرایط دیگری در موفقیت در کنکور تاثیر گذار است؟

موفقیت در کنکور از طریق قانون جذب

 

Five graphic guys running

یکی از راه های موفقیت در کنکور استفاده از قانون جذب است. پیش از این مقالات متعددی در مورد قانون جذب نوشته و منتشر کردهایم. که به طور خلاصه براساس قانون جذب هر آنچه شما به آن توجه کنید و به آن بیاندیشید به سمت شما جذب خواهد شد. پس چرا به موفقیت در کنکور فکر نمی کنید؟ البته اندیشه تنها کافی نیست و می بایست توجه خود را به صورت دقیق به موضوع کنکور معطوف کنید.

به طور مثال شما می توانید روزی را تصور کنید که در آزمون کنکور موفق شده اید، به آنچه در رویاهایتان می خواستید دست یافته اید. هیچ چیز جلودار اندیشه شما نخواهد بود. تنها کافی است بخواهید و سپس به آنچه می خواهید ایمان داشته باشید. طولی نخواهد کشید که تاثیر این نوع اندیشه را بر عملکرد خود احساس خواهید کرد. به قول گفتنی خواستن توانستن است. پس چرا همین امروز اراده نمی کنید؟

موفقیت درسی با تمرین های قانون جذب

البته قانون جذب شرایط و تمرین هایی دارد که برای بهترین بازدهی می بایست نسبت به آنها آگاه بوده و مطابق آن عمل کرد. به طور مثال در قانون جذب باید آنچه را می خواهید بدان دست یابید به طور دقیق و شفاف مشخص کنید. همچنین تمریناتی برای قانون جذب وجود دارد از جمله آنکه می توانید هر روز صبح عبارتی را با خود تکرار کنید یا آن را همراه خود داشته باشید.

عبارتی تاکیدی مثبت مانند اینکه من در کنکور موفق خواهم شد یا من به قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرم دست خواهم یافت. در نهایت پس از آنکه تصمیم خود را گرفتید کافی است به آن متعهد شده و تمام تلاش و توجه خود را برای دستیابی به آن تصمیم به کار بندید. طولی نخواهد کشید که نتیجه استفاده از قانون جذب را در عملکرد کنکوری خود احساس خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با قانون جذب و نیز تمرینات قانون جذب می توانید به آرشیو مقالات گذشته مراجعه کنید.

قانون جذب تنها یکی از روش ها و فنونی است که در موفقیت کنکور به یاری شما خواهد آمد. در کنار استفاده از این قانون می بایست دیگر روش های اصولی و اساسی را نیز مد نظر داشته باشید که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

برای قبولی در کنکور هم میشود هدف گذاری کرد

 

Goal and three darts

 

هدف گذاری از ارکان اصلی موفقیت در کنکور است که چندان بی ربط به موضوع قانون جذب نیست. بدون داشتن هدفی  مشخص شانس زیادی برای گرفتن نتیجه دلخواه نخواهید داشت. بنابراین شما می بایست از همان ابتدای مسیر مشخص کنید که برای چه درصدی، چه رشته ای و چه دانشگاهی درس می خوانید.

برنامه ریزی

برای آنکه از سردرگمی نجات یابید باید برنامه ریزی کنید. داشتن یک برنامه مناسب و نیز انجام مشاوره با افراد مجرب از دیگر اصول موفقیت در کنکور است. برنامه ریزی می تواند شامل یک برنامه منسجم کوتاه مدت و بلند مدت باشد. این برنامه خیال دانش آموز را از این بابت که می تواند به همه امور درسی خود متناسب اهمیت آنها رسیدگی کند راحت می کند.

نکته برداری

خلاصه برداری و نکته برداری در طول سال ، جمع بندی و مرور سریع در دوره های مختلف را امکان پذیر می کند. البته باید توجه داشته باشید که نباید در این کار وسواس زیادی به خرج داد. تنها کافی است دقت و تمرکز خود را بر روی عبارت ها و تیترهای کلیدی بگذارید تا با مرور آنها به خوبی کل مطالبی که قبلا فراگرفته اید را یادآوری کنید.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که موفقیت در کنکور تنها به روش های بالا خلاصه نمی شود بلکه روش و اصول بسیاری دیگری نیز باید مد نظر قرار داد که از جمله می توان به استفاده از منابع مناسب، شرکت در آزمون های آزمایشی، فراهم سازی شرایط مناسب مطالعه و… اشاره کرد. در مجموع با رعایت نکات فوق و نیز مطالعه درست و اصولی می توان نتیجه قابل قبولی را در آزمون کنکور پیش بینی کرد. با این همه اگر هم به نتیجه مطلوب نرسیدید جای نگرانی نیست. نفسی عمیق بکشید. هر شکست آغاز یک پیروزی است.

 

 


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

35 پاسخ به “موفقیت در کنکور با قانون جذب”

 1. فاطمه گفت:

  خدایاا شکرت که من رتبه ۱۸۹ ریاضی کنکور ۱۴۰۱ شدم!!
  الهییی شکرررتتتتت

 2. آرزو آزاد میوه گفت:

  خدایااااا شکرت که من رتبه ۳۵۰ کنکور تجربی ۱۴۰۱
  و رتبه ۶۵۰ کنکور هنر ۱۴۰۱ آوردم خدایااااا مرسی خیلی خوشحالم ممنونم ازت ممنونم

 3. Mobina گفت:

  من شک ندارم که امسال یه رتبه خفننننن زیر ۵۰۰ میارم میرم پزشکی میخونم 🥰😇

 4. امین گفت:

  خدایا شکرت ممنونم ازت بخاطر اینکه کمکم کردی توی کنکور۱۴۰۲ رتبه ی ۶۶ رو کسب کنم و پزشکی تهران قبول بشم
  همیشه شکر گزار شما هستم

 5. خانم دکتر✌🏻🧿 گفت:

  خب من رتبه ۱۵۷کنکور تجربی سال ۱۴۰۲ هستم!
  از خدا مچکرم که منو به اون چیزی که لیاقتشو دارم رسونده🙂❤️🧿.
  مچکرم از کائنات که منو به هر چی که خواستم رسونده✌🏻🌱.
  به امید خدمت به جامعه
  «خانم دکتر روژان……»

 6. ساجده گفت:

  من تو کنکور ۱۴۰۱ رتبه ی هزار و صد و یازده ۱۱۱۱ رو آوردم و تونستم توی دانشگاه شهید رجایی شیراز رشته آموزش راهنمایی و مشاوره قبول بشم.. خدایا دمت گرم!

 7. ساجده گفت:

  من رتبه ی هزار و صد و یازده ۱۱۱۱ آوردم و تونستم توی دانشگاه شهید رجایی شیراز رشته آموزش راهنمایی و مشاوره قبول بشم.. خدایا دمت گرم!

 8. Hanieh گفت:

  من لایق قبولی درکنکورتجربی سال۱۴۰۱رشته دندان پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی تهران بارتبه ۹۰هستم😌💪

 9. ایرسا گفت:

  جمعه کنکوره مطمعنم خدا توی کنکور بهم کمک میکنه و رتبه ۳۰۰کنکور رشته پزشکی تحصیل میکنم همیشه به همه هدفام رسیدم ب اینم میرسم خدایا ممنونم ک منو توی این راه قراردادی.

 10. سوزان گفت:

  من مطمئنم که امسال در رشته ی دندانپزشکی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل میشم

 11. آیلار گفت:

  من حتما امسال هوشبری دانشگاه تهران قبول میشم
  من به کائنات و قانون جذب ایمان دارم🙃💪💫🌟

 12. لیلا گفت:

  سلام … راستشو بخواید من بعد خوندن نظرات دلم خواست بنویسم ….
  من مطمئنم که شایسته بهترین دانشگاه و بهترین رتبه و بهترین تراز هستم و امسال من همه موفقیاتارو که تو برنامه ریزیم دارم رو کسب میکنم … الهی شکرت . شکرت که من رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ انسانی هستم … حتی یه لخظه هم شک ندارم که من رتبه برتر میشم حتمااااااااااا… خدایاااااا شکرت که به هر چی که میخوام میرسم . خدایا شکرت که منو با خبرا وکارای خوب سوپرایز میکنی .. خدای مهربونم شکرت که من خیلی موفقم . شکرت

 13. Zahra گفت:

  من زهرا خانوم دکتر
  امسال رتبه ۴۰ پزشکی تهران رو بدست میارم ….
  ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 14. نقاش نابغه گفت:

  به یاری پروردگار بی همتا و تلاش خودم ، من حتما حتما حتما رتبه برتر کنکور هنر ۱۴۰۰ میشم 🥰🤩😍

 15. Fati گفت:

  من رتبه دو رقمی میشم دانشگاه هنر تهران میشه دانشگاه من مطمئنم ک میشه چون کائنات کمکم میککنه

 16. سجاد گفت:

  دکتر سجاد خان امیری هستم پزشک آینده

 17. شهرزاد گفت:

  بعد نتایج

 18. روژینا گفت:

  من در کنکور رتبه تک رقمی کسب میکنم

  اینو مطمئنم 🤍🍭

 19. فاطمه گفت:

  من رتبه ۱میشم
  ولی نمیتونم اینجا بگم چون بعد از اعلام نتیجه سرم شلوغه
  ولی تو تلوزیون همتون منو میبینید
  فاطمه❤

 20. مریم گفت:

  سلام من سال بعد حتما و قطعا رتبه ۴۰۰رو میارم و پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز قبول میشم و حتما خبرشو اینجا میگم.به امید موفقیت در آن روز

 21. زهرا گفت:

  منم کنکور ۱۴۰۰میام میگم رتبه ام ۳۰۰۰شده و میخوام فیزیوتراپی درس بخونم وقتی که شوهرم و خانواده هامون خیلی خوشحالن میدونم ک قبول میشم

 22. رها گفت:

  امستل رتبم ۵۰۰ شد ولی کافی نبود تا تو دانشگاهی که میخوام درس بخونم ولی یه ساله دیگه تلاش میکنم و میدونم این دفعه نتیجه کنکور من یه روز زودتر از همه میاد:))

 23. آقای دندانپزشک گفت:

  سلام اونایی که گفتن رتبه فلان میاریم حالا بیان نظر بدن

 24. MOBINA گفت:

  سلام من هنوز شروع نکردم ولی از همین فردا شروع میکنم زیادم نه ولی سعیمو میکنم و مطعمنم ک انشالا دانشگاه ملی تربیت بدنی تهران با رتبه زیر ۱۰۰ درمیام و میام اینجا مینویسم چون من اراده فوق العاده و آهنینی دارم و میدونم ک میتونم

 25. زینب گفت:

  من مطمئنم و صددرصد اینو میگم که کنکورو خیلی خیلی خوب میدم و تربیت معلم دانشگاه اردبیل قبول میشم و میام این خبر خوبو بهتون میگم ب امید خدا و توکل بهش😘😘

 26. Ramin گفت:

  من شک ندارم صد در صددددد همسرم به امید خدا قبول میشه فرهنگیان و میام همینجا نتیجشو به امید یزدان پاک سرشت اعلام میکنم و شادیمو با همتون شریک میشم و از پروردگار میخوام همتووون به نتیجه مطلوب برسید…
  منتظر خبرای خوش همتون هستم و ایشالا قبولی عشق زندگیم همه داروندارم♥️♥️♥️♥️

 27. بانوی خردادی گفت:

  از امروز تا روز کنکور تلاش میکنم چون میدونم بهش میرسم رتبه صد کنکور پزشکی شیراز

 28. Nilufar گفت:

  اونروزی رو دارم تصور میکنم که رتبم۲۷۰شده و پزشکی شیراز قبول شدم.حتی احساساتم رو توی اون لحظه عمیقا لمس میکنم…خدایا شکرت با موفقیتم فقط چند ماه فاصله دارم…روزای خوب زندگیم تو راهن…

 29. هنسک گفت:

  من مطمئنم رتبع ی یک تحربی و میارم پزشمی شهید بهشتی میخونم ..شکرتتتت خداجونم ک قبولم شکرتتتتت

 30. 👍👍👍 گفت:

  من رتبم ۳۰۰۰میشه ودانشگاه فردوسی مشهد رشته تربیت بدنی یا جامعه شناسی درس میخونم
  من هرکاری خواستم انجام دادم

 31. زهرا گفت:

  بعداعلام نتایج میام واینجامینویسم که رتبه من۳۲۲شده وپزشکی قبول شدم،چون من همیشه به همه آرزوهام رسیدم

 32. شکیبا گفت:

  یه روز میام اینجا و میگم که رتبم زیر ۵۰۰شده
  حتا ممکنه دورقمی شده باشم😎
  چون من، منم
  من همیشه تونستم😎♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone