پشتیبانی در تلگرام

دفتر پشتیبانی

موفقیت در کنکور با قانون جذب

37

چگونه با استفاده از قانون جذب به موفقیت در کنکور برسیم اما قبل از آن لازم است تا کمی بیشتر با کنکور و نحوه اجرای آن آشنا شویم. کنکور آزمونی است که سالیانه یک بار برای مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می گردد. به عبارتی دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل می بایست از سد آزمون کنکور بگذرند.

از آنجا که رقابت در رشته ها و گرایش های مختلف دانشگاهی بسیار زیاد است؛ لذا قبولی در کنکور نیازمند تلاش و همت هدفمند است. دانش آموزان و دانشجویان گاهی به مدت یک سال از عمر خود را برای قبولی در آزمون کنکور سرمایه گذاری کرده و به مطالعه دروس کنکوری می پردازند. اما علاوه بر مطالعه درست و اصولی، چه شرایط دیگری در موفقیت در کنکور تاثیر گذار است؟


موفقیت در کنکور از طریق قانون جذب


 

Five graphic guys running

تمرین استر هیکس استاد قانون جذب رو مطالعه کنید

 

یکی از راه های موفقیت در کنکور استفاده از قانون جذب است. پیش از این مقالات متعددی در مورد قانون جذب نوشته و منتشر کردهایم. که به طور خلاصه براساس قانون جذب هر آنچه شما به آن توجه کنید و به آن بیاندیشید به سمت شما جذب خواهد شد. پس چرا به موفقیت در کنکور فکر نمی کنید؟ البته اندیشه تنها کافی نیست و می بایست توجه خود را به صورت دقیق به موضوع کنکور معطوف کنید.

به طور مثال شما می توانید روزی را تصور کنید که در آزمون کنکور موفق شده اید، به آنچه در رویاهایتان می خواستید دست یافته اید. هیچ چیز جلودار اندیشه شما نخواهد بود. تنها کافی است بخواهید و سپس به آنچه می خواهید ایمان داشته باشید. طولی نخواهد کشید که تاثیر این نوع اندیشه را بر عملکرد خود احساس خواهید کرد. به قول گفتنی خواستن توانستن است. پس چرا همین امروز اراده نمی کنید؟

  کوین ترودو | آرزوی تو دستور توست | دوبله فارسی

موفقیت درسی با تمرین های قانون جذب

البته قانون جذب شرایط و تمرین هایی دارد که برای بهترین بازدهی می بایست نسبت به آنها آگاه بوده و مطابق آن عمل کرد. به طور مثال در قانون جذب باید آنچه را می خواهید بدان دست یابید به طور دقیق و شفاف مشخص کنید. همچنین تمریناتی برای قانون جذب وجود دارد از جمله آنکه می توانید هر روز صبح عبارتی را با خود تکرار کنید یا آن را همراه خود داشته باشید.

عبارتی تاکیدی مثبت مانند اینکه من در کنکور موفق خواهم شد یا من به قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرم دست خواهم یافت. در نهایت پس از آنکه تصمیم خود را گرفتید کافی است به آن متعهد شده و تمام تلاش و توجه خود را برای دستیابی به آن تصمیم به کار بندید. طولی نخواهد کشید که نتیجه استفاده از قانون جذب را در عملکرد کنکوری خود احساس خواهید کرد. برای آشنایی بیشتر با قانون جذب و نیز تمرینات قانون جذب می توانید به آرشیو مقالات گذشته مراجعه کنید.

قانون جذب تنها یکی از روش ها و فنونی است که در موفقیت کنکور به یاری شما خواهد آمد. در کنار استفاده از این قانون می بایست دیگر روش های اصولی و اساسی را نیز مد نظر داشته باشید که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.


برای قبولی در کنکور هم میشود هدف گذاری کرد


 

Goal and three darts

 

هدف گذاری از ارکان اصلی موفقیت در کنکور است که چندان بی ربط به موضوع قانون جذب نیست. بدون داشتن هدفی  مشخص شانس زیادی برای گرفتن نتیجه دلخواه نخواهید داشت. بنابراین شما می بایست از همان ابتدای مسیر مشخص کنید که برای چه درصدی، چه رشته ای و چه دانشگاهی درس می خوانید.

برنامه ریزی

برای آنکه از سردرگمی نجات یابید باید برنامه ریزی کنید. داشتن یک برنامه مناسب و نیز انجام مشاوره با افراد مجرب از دیگر اصول موفقیت در کنکور است. برنامه ریزی می تواند شامل یک برنامه منسجم کوتاه مدت و بلند مدت باشد. این برنامه خیال دانش آموز را از این بابت که می تواند به همه امور درسی خود متناسب اهمیت آنها رسیدگی کند راحت می کند.

نکته برداری

خلاصه برداری و نکته برداری در طول سال ، جمع بندی و مرور سریع در دوره های مختلف را امکان پذیر می کند. البته باید توجه داشته باشید که نباید در این کار وسواس زیادی به خرج داد. تنها کافی است دقت و تمرکز خود را بر روی عبارت ها و تیترهای کلیدی بگذارید تا با مرور آنها به خوبی کل مطالبی که قبلا فراگرفته اید را یادآوری کنید.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که موفقیت در کنکور تنها به روش های بالا خلاصه نمی شود بلکه روش و اصول بسیاری دیگری نیز باید مد نظر قرار داد که از جمله می توان به استفاده از منابع مناسب، شرکت در آزمون های آزمایشی، فراهم سازی شرایط مناسب مطالعه و… اشاره کرد. در مجموع با رعایت نکات فوق و نیز مطالعه درست و اصولی می توان نتیجه قابل قبولی را در آزمون کنکور پیش بینی کرد. با این همه اگر هم به نتیجه مطلوب نرسیدید جای نگرانی نیست. نفسی عمیق بکشید. هر شکست آغاز یک پیروزی است.

  کوین ترودو - راز های موفقیت از طریق القا به ذهن

 

به این مطلب رای دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.