ورود / ثبت نام

معنای واقعی زندگی چیست؟ تا حالا فکر کردین چرا زندگی میکنیم؟

معنای واقعی زندگی چیست؟ تا حالا فکر کردین چرا زندگی میکنیم؟

تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

با همراه باشید در سایت جادوی باور با مقاله معنای زندگی چیست فلسفه زیستن هر شخص بر چه اساسی است.

زندگی در نگاه افراد مختلف تعاریف متفاوتی دارد و هیچ تعریف واضحی برای آن وجود ندارد. از نظر برخی ، زندگی به معنای داشتن خانواده و رهبری است و از نظر برخی دیگر ، زندگی به معنای انباشت ثروت است وبرخی دیگر ، زندگی یعنی داشتن مدارک دانشگاهی همچنین برای برخی دیگر زندگی یعنی همه چیز درباره هنر و برای بسیاری دیگر زندگی همه چیز درباره عشق و اعمال دینی است. از نظر فیلسوفی مانند ارسطو زندگی یعنی: “خوشبختی و داشتن هدف زندگی است “. از این رو زندگی برای افراد مختلف تعریف متفاوتی دارد.

راستی از نظر شما معنای زندگی چیست ؟

بی هدفی و بی معنی بودن زندگی

بی هدفی و بی معنی بودن زندگی

معمولاً ما بیش از حد مشغول زندگی می شویم اما معنای آن را درک نمی کنیم.

ما معمولاً روز به روز ، ماه به ماه و سال به سال زندگی می کنیم و زندگی را به گونه ای می گذرانیم که گویی پایان ندارد .
در واقع معنای زندگی کاملاً شخصی است و شما تنها کسی هستید که می توانید معنای واقعی زندگی خود را تعیین  کنید،  بنابراین ​​اگر زندگی شما معنادار نباشد ، هرگز ثروت، شادی و لذت را تجربه نخواهید کرد.

برای پیدا کردن معنای زندگی ، باید سؤالات زیر را از خود بپرسید:

  • چه چیزی برای شما بسیار مهم ، حیاتی و پرمعنی است؟
  • در طول زندگی چه چیزی را می خواهید ؟
  • آیا در زندگی خود شادی پیدا کرده اید؟
  • آیا در زندگی خود دیگران را شاد کرده اید؟
  • زندگی چه معنایی دارد یا می خواهید به زندگی خود چه معنایی دهید؟
  • پاسخ به این سؤالات به شما در شکل دادن به معنای زندگی شما کمک می کند

هدف معنای زندگی: دیدن خودمان در خدا

هدف معنای زندگی: دیدن خودمان در خدا

از سویی دیگر اگر معنای زندگی ارتباط با هدف است ، باید با منبع هدف خود ارتباط برقرار کنیم. برای انجام این کار ، باید با خالق خود ارتباط برقرار کنیم –  یعنی خود را همانگونه که در تصویر خدا ساخته شده ایم ، مشاهده کنیم.

پس اگر در ابتدا شخصیت خدا را کاوش نکنیم ، شناسایی خدا بسیار دشوار می شود، شناخت شخصیت خدا به ما کمک می کند تا خود را بهتر بشناسیم.

خدا تصویری قدرتمند از خالقی است که آسمان و زمین را آفریده است .ما نیز خالقانی هستیم که از طرف خداوند توانمند شده ایم به همین دلیل از ما خواسته شده است که خلاق باشیم و روی زمین کار و تلاش کنیم زیرا بخشی از هدف ما در زندگی توانمندسازی خود برای حفظ و لذت بردن از زندگی است.

راهکارهایی برای یافتن معنای واقعی زندگی

راهکارهایی برای یافتن معنای واقعی زندگی

 قوانین را در نظر نگیرید

برخی افراد معنای زندگی را داشتن شغل ، ازدواج و بزرگ کردن خانواده می دانند. با این حال ، این بدان معنی نیست که همه افراد زندگی را این چنین بدانند.

در واقع وقتی زندگی می کنید که توسط دیگران دیکته شده است ، پیدا کردن هدف زندگی برایتان سخت می شود.

به عنوان مثال ، کودکان معمولاً توسط والدین خود به روش های مختلف هدایت می شوند زیرا والدین می خواهند کودکان شان پزشک یا وکیل یا افرادی شوند که انها دوست دارند ، اما خود آنها تمایل زیادی به این مشاغل ندارند و بسیاری از این کودکان خواسته های خود را نادیده می گیرند زیرا باید بر طبق قوانین حاکی از پدر و مادرشان باشند.

اگر در چنین موقعیتی قرار دارید وقت آن است که قوانین را کنار بگذارید و زندگی خود را دوباره شروع کنید. چرا باید برای شخص دیگری زندگی کرد؟ در واقع هیچ کس مجبور نیست پشت یک مجموعه قوانین زندگی کند تا نتواند معنای زندگی خود را بهتر پیدا کند.

از منطقه آسایش خود دور شوید

اصطلاح منطقه راحتی  مکانی است که بدون ترس در آن زندگی می کنید.ترس از ناشناخته ، ترس از ناکامی یا ترس از کنترل نکردن.
تعریف بی حوصلگی معنی کلمه یکنواختی است – تکرار مداوم یکنواختی باعث کسالت می شود.  بنابراین هر زمان که ترسهای خود را پشت سر بگذارید ، بیشتر به شخصی که می خواهید تبدیل خواهید شد و در این صورت زندگی به شما فرصت های بیشتری می دهد که بتوانید با ترسهای خود روبرو شوید ورشد کنید.

شادی خود را پیدا کنید

شادی خود را پیدا کنید

چه چیزی شما را در زندگی خوشحال می کند؟

آیا از مسافرت ، کمک به دیگران ،بودن با خانواده یا ازموارد دیگر لذت می برید؟

حقیقت این است که وقتی واقعاً در زندگی خود خوشحال و شاد باشید ، در این صورت هدفی را برای زندگی خود خواهید یافت و برای ایجاد معنادارتر کردن زندگی خود مسیری طولانی را طی خواهید کرد.

به عنوان مثال ، اگر از کمک کردن به دیگران لذت می برید و این باعث می شود احساس شادی کنید پس این شیوه را در زندگی روزمره خود بگنجانید.
به شهود خود گوش دهید

شهود شما همان درون باطنی شما است. اما پیدا کردن خود واقعیتان کار ساده ای نیست و مطمئناً به شما کمک می کند تا ببینید که واقعاً زندگی شما چه اهمیتی دارد.

شهود این امکان را به شما می دهد که حس خوشبختی و انتخاب های خوبی در زندگی داشته باشید و لحظات عالی را در خود ایجاد کنید ، در این صورت در مسیر زندگی خود با معنا و عزتمند خواهید بود.

لحظه های فردی خود را قدر بدانید

لحظه های فردی خود را قدر بدانید

جهان به سرعت در حال پیش روی است و مشغله های بسیاری را برای افراد گوناگون به وجود می اورد که این باعث می شود افراد از فکر و اندیشه کردن در مورد زندگی خود امتناع کنند.  درسته داشتن مشغله شگفت انگیز است ، اما نباید آنقدر مشغول انجام کارهایی شد که به خود اجازه نداد،احساسی داشته باشیم زیرا احساسات واقعی هستند و سریع از بین نمی روند پس به خودتان اجازه دهید لحظه ای از زندگی خود را حس کنید و از خود بابت داشتن این لحظات قدردانی کنید .

سخن آخر

در پایان ، اگر می خواهید معنای زندگی خود را بیابید ، باید ترس های خود را کنار بگذارید و بفهمید که واقعاً چه احساسی باعث شاد بودن در شما می شود و شهود خود را در هر تصمیمی به کار ببرید و از تجربیات و لحظات خود قدردانی کنید .
پیدا کردن معنا در زندگی کاری دشوار نیست ، اما دشوارتر از آن داشتن یک زندگی بی حس ،روزمره و یکنواخت است.

 


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “معنای واقعی زندگی چیست؟ تا حالا فکر کردین چرا زندگی میکنیم؟”

  1. سید علیرضا عظیمی نیا گفت:

    بسیار عالی اما ای کاش آن قسمت : “این باعث می شود احساس شادی کنید پس این شیوه را در زندگی روزمره خود بگنجانید.” با جمله “در صورتی که به شما آسیب می رساند، یا این که در پایان بی فایده تلقی می شود کنارش بگذارید…” همراه می شد چون اکثر خواسته های امروزی افراد جامعه در پایان نه تنها ارزشی برای خودشان و جامعه ندارند بلکه باعث ضرر به آن ها می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone