25 درصد تخفیف خرید اشتراک به مناسبت میلاد رسول اکرم، کد تخفیف: milad

ورود / ثبت نام

چگونه یک شغل خانگی موفق داشته باشیم؟

چگونه یک شغل خانگی موفق داشته باشیم؟

تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که در همه مشاغل افرادی موفق وجود دارند. پس شغلی وجود ندارد که بتوان گفت هیچکس نمیتواند در آن موفق شود، همه چیز بستگی به خود شما دارد.
با یک مثال میتوانیم به درستی این جمله برسیم: در یکی از محله های قدیمی تهران دو مغازه کفاشی دقیقاً در کنار هم قرار داشتند و تقریبا هر دو مغازه دارای یک متراژ بودند و جالب تر اینکه صاحبان دو کفاشی اختلاف سنی زیادی نداشتند اما پس از یکسال یکی از آنها به برشکستگی کامل رسید و یکی از آنها توانست ۵ شعبه دیگر در نقاط مختلف تهران بزند. اینجا دقیقاً به همان نکته ای میرسیم که در ابتدا به آن اشاره کردیم.

پس هیچ کسب و کاری وجود ندارد که موفقیت در آن صفر باشد موفق شدن در هر شغلی امکان پذیر است. در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید شغل خانگی ای که میتوانید در آن به موفقیت برسید را پیدا کنید، پس در ادامه با جادوی باور همراه باشید.

چگونه یک شغل خانگی موفق داشته باشیم؟

چگونه یک شغل خانگی موفق داشته باشیم؟

در بخش زیر تعدادی از مشاغل خانگی را برای شما نام برده ایم، شاید بتوانید در همین ابتدا و بدون خواندن ادامه مقاله، کسب و کار خانگی پردرآمد مورد نظرتان را پیدا کنید (اما پیشنهاد من این است حتی با پیدا کردن شغل مورد نظرتان مقاله را تا آخر بخوانید.)

چاپ سیلک، ترجمه، طراحی و پشتیبانی سایت، تایپ، ویراستاری، پرورش طیور، پرورش حشراتی مثل زنبور عسل و کرم ابریشم، پرورش پردندگان زینتی، پرورش گیاهان زینتی یا دارویی، پرورش قارچ، تهیه شیرینی خانگی، تهیه ترشی خانگی، تهیه لواشک خانگی، بازاریابی، نقاشی و تهیه تابلو های نقاشی، بافندگی، فرش بافی و تولید تابلو فرش، چرم دوزی، نمد دوزی، نویسندگی، تولید محتوا، عروسک سازی، خیاطی، پرورش قارچ، بسته بندی حبوبات یا خشک بار یا قند یا ادویه، مشاوره، طراحی داخلی یا طراحی گرافیک یا لباس یا چهره یا کارت ویزیت، ویترای روی شیشه، ادمین شبکه های اجتماعی، انجمن تبلیغاتی، شمع سازی، تولید ست های مخصوص، ساخت بدلیجات و زیور آلات، خوشنویسی، فروش اینترنتی، رزومه نویسی، نماینده فروش شرکت های معتبر، تدریس مجازی، صنایع دستی و … 

به طور کلی باید گفت هرچیزی که ارزش وقت انسان را داشته باشد ارزش این را دارد که به درستی مورد بررسی قرار بگیرد و از این میان شغل به این علت که وقت زیادی را از ما میگیرد از اهمیت والایی برخوردار است. برویم به سراغ قواعدی که تضمین کننده موفقیت ما در شغل های خانگی است.

فاکتورهای مهم در انتخاب شغل خانگی

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب در بین مشاغل خانگی را داشته باشید باید در ابتدا به بررسی ویژگی های فردی خود یعنی همان نقاط قوت و ضعف بپردازید. هر زمان که شجاعت کامل برای صادق بودن با خودتان را به دست آوردید آن موقع می توانید شغل خانگی مناسبتان را انتخاب کنید.

یک قلم و کاغذ آماده کنید و جدولی با سه ستون بکشید، در بالای هر کدام از ستون ها موارد زیر را بنویسید.

  1. علایق
  2. مهارت ها
  3.  نقاط ضعف 

هر کدام از ستون ها را بر اساس شخصیتی که دارید تکمیل کنید. سپس لیستی از شغل های خانگی را آماده کنید حالا هر کدام از مشاغل خانگی داخل لیست را که با علایق، مهارت ها و نقاط ضعف شماست همخوانی دارید را انتخاب کنید.

حالا تعداد مشاغل خانگی داخل لیست کمتر شد. در این مرحله لازم است فرد به بودجه، خانه و خانواده، محیط و محل زندگی، شناخت بازار و نیاز های آن و چیز هایی از این قبیل توجه نشان داده و آن ها را مورد بررسی قرار دهد.

خانه و خانواده: فضای لازم برای کار را در محیط خانه دارید و آن کار منافی آسایش خانواده شما نیست؟ اگر فضای لازم را ندارید کدام کار فضایی لازم ندارد و یا کمترین فضا را می خواهد؟

هزینه های کار: هزینه های احتمالی را در نظر گرفته و محاسبه کنید.

بودجه: چه مقدار بودجه برای این کار دارید و سپس با توجه به هزینه های تان آیا بودجه شما کافی است یا می توانید آن را تامین کنید؟

بازار: بازار را باید به دو صورت مورد بررسی قرار دهید بازار به معنای کلی نیاز های آن. بازار به معنای خاص. 

مطمئن شوید نقاط ضعفتان در فعالیتی که انتخاب می کنید خللی ایجاد نمی کند و باعث ایجاد فشار روانی بر روی شما نمی شود. این مورد در روند ادامه دادن شغل خانگی تان بسیار مهم است و می تواند شما را دلسرد کرده و در نهایت به شکست شما منجر شود.

نکات مهم در انتخاب شغل خانگی

نکات مهم در انتخاب شغل خانگی

همواره زمان و مکان بازار را در نظر بگیرید و از خودتان بپرسید چه کاری می توانم انجام دهم که این شرایط و در این زمان و مکان بهترین بهره را ببرم؟

  • ذهنتان را باز بگذارید و محیط اطرافتان را به خوبی بررسی کنید. گاهی بهترین فعالیت های درآمد زایی شما با یک بررسی ساده از محیط به ذهنتان خواهد آمد.
  • مثالی که اینجا ذکر کردیم نشان دهنده فردی است که به نظر نمیرسد مهارتی برای کسب درآمد داشته باشد اما نباید از این نکته غافل شد که هر فردی مهارت های متنوع بسیاری دارد.مثلا:
  • مهارت های کامپیوتری، نویسندگی، زبان های خارجه، نقاشی و دیگر کارهای هنری، کار با چرم یا چوب، مجسمه سازی، ساخت زیور آلات، سواد مربوط به رشته های تحصیلی خاص و استفاده از این اطلاعات در راستای آموزش، موسیقی و هزاران مورد دیگر که می توان با ترکیب آن ها با علایق، لیستی از هزاران مورد شغلی را به وجود آورده و از میان آن ها انتخاب کرد.
  • همچنین می توانید با آموزش در حوزه ای که علاقه دارید دامنه فعالیت هاییی که می توانید برای شغل خانگی انتخاب کنید و یا کیفیت کارتان را بالا ببرید.
  • فردی که می خواهد از فعالیتی کسب درآمد کند باید تمام انرژی خود را بر روی آن کار تمرکز کند و به چند فعالیت نپردازد. عدم رعایت این نکته می تواند موجبات شکست شما را فراهم کند.
  • شما باید بدانید که هیچ کاری یک شبه به موفقیت نمی رسد بلکه باید زمانی صرف آن شود که این زمان بسته به ماهیت کار متغیر اما اجتناب ناپذیر است، و شما باید برای موفقیت کارتان پروسه زمانی لازم برای آن را سپری کنید، و در این مدت نا امیدی را از خودتان دور کرده و از شکست های احتمالی نهراسید و بدانید که این شکست ها نه شکست بلکه خطاهای آموزشی شما در مسیر موفقیت شدنتان در بازار کار است.

منبع


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone