اشو واقعا که بود !!! آشنایی با افکار و عقاید باگوان شری راجنیش

زندگینامه اوشو

مشخصات محتوا

نام مربی:بیوگرافی
موضوع:راجنیش چاندرا موهان
زبان:فارسی
فرمت محتوا:data

اطلاعات محتوا

نویسنده : جادوی باور

بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷

بازدید : 16,450

تعداد نظرات : ۲۷ نظر


توضیحات

 در این مطلب از سایت موفقیت جادوی باور درباره زندگینامه اشو (راجنیش چاندرا جاین” و ”باگوان شری راجنیش)خواهید خواند

زندگینامه اوشو 

زندگینامه اوشو 

 

اوشو فیلسوف و آموزگار روحانی هندی که به اسم ‌های ”راجنیش چاندرا جاین” و ”باگوان شری راجنیش” معروف بود .

وی در سال ۱۹۸۹ اسم اشو را برای خود انتخاب کرد.  اشو ۱۱ دسامبر سال ۱۹۳۱ در روستای کوچوادا از توابع مدهیا برادش کشور هند، متولد شد.

وی تحصیلاتش را در هند تا درجه استادی فلسفه ادامه داد. 

 

اوشو از کودکی روحی عصیانگر و حقیقت طلب داشت و از همون زمان کودکی تلاش می کرد تا حقیقت رو پیدا کنه و هرگز هیچ دین و آئینی را مورد قبول خود نمیدانست و اصرار داشت هر چیزی را خودش به شخصه تجربه کند! اوشو آخرای دهه ۱۹۶۰ میلادی فنون مراقبه پویا و خاص خود را به جهانیان معرفی کرد.

اشو بر این عقیده بود که انسان عصر نوین چنان در زیر فشار سنت ها و نگرانی های زندگی مدرن قرار گرفته است که پیش از اینکه بتواند وارد حریم مراقبه شود، می بایست فرآیند پاکسازی بسیار عمیقی را از سر بگذراند!!!

 

سخن اوشو

سخنان اوشو

 

در ادامه و در دهه هفتاد بود که نام اوشو به گوش غربی ها هم رسید، در سال ۱۹۷۴ میلادی مرکزی در پونای کشور هند احداث شد و زمانی نگذشت که تعداد نفرات بسیار زیادی به این مرکز جذب شدند. شایان ذکر است که سخنرانی های او برای مریدان و حقیقت جویان در تمام جهان، در بیشتر از ۷۰۰ جلد کتاب گرد هم آمده است. در نظر داشته باشید که این کتاب ها به بیش از ۳۵ زبان روز دنیا ترجمه شده است.

لازمه بدانید اشو یک نویسنده به معنای مرسوم آن نیست، او شخصا هیچ کتابی را نویسندگی نکرده است، در واقع کتاب های انتشار داده شده با نام اوشو، مجموعه ای از سخنرانی های او می باشد. همین طور بیشتر از ۷۰۰۰ سخنرانی بر روی نوار کاست و ۱۷۰۰ سخنرانی بر روی نوار ویدئو ضبط گشته است. ضمنا اشو پر فروش ترین نویسنده در کشور هند محسوب میشه! در طول سال بیشتر از ۱ میلیون نسخه از کتاب ها و نوار های او در سراسر هندوستان به فروش می رسد!!

زمینه اصلی آثار اوشو

توانایی ‌های انسان
آزادی و اختیار انسان
انسان شناسی
مدارا
طبیعت گرایی

زمینه اصلی آثار اوشو

 

مهاجرت اوشو

اوشو در سال ۱۹۸۱ میلادی به کشور ایالات متحده سفر کرد و از پافشاری پیروان مریدانش این تصمیم رو گرفت که در آن کشور بماند، پیروان اوشو با خرید زمین هایی دور افتاده در ایالت اورگان شهری را به نام او بنا کردند و زمانی نگذشت که سیل انسان هایی که در پی معنویت می گشتند به این شهر سرازیر شدند، این موضوع مورد مخالفت ساکنان آن منطقه قرار گرفت.

در ادامه این مخالفت ها تا جایی پیش رفت که مریدان او را به حمله زیستی به ساکنان منطقه متهم می کردند، به همین دلیل در سال ۱۹۸۶ اشو را به دادگاه کشاندند و به نقض قانون مهاجرت به آمریکا متهم کردند و او را از این کشور اخراج کردند. سپس ورود اشو به بیشتر کشور های دیگر ممنوع شد تا در نهایت او به پونای هند بازگشت و در نهایت در ۱۹ ژانویه سال ۱۹۹۰ در پونا از دنیا رفت. در ادامه برخی از مهم ترین مجموعه کتاب های اوشو که از سخنرانی های خود تهیه کرده است، آورده شده است.

مهاجرت اوشو

 

کتاب های اوشو 

 • آسان بگیر، این نیز بگذرد،
 • هنر مردن،
 • راز
 • راه کمال
 • فقط یک آسمان،
 • زبان فرشتگان،
 • اولین و آخرین رهایی،
 • بلوغ،
 • خلاقیت
 • تائوئیزم
 • تانترا
 • عشق-رقص-زندگی
 • قطره ای در دریا
 • با خود یکی شو
 • دل به دریا بزن
 • پرواز در تنهایی
 • و …
 • من خودم یکی از مصاحبه های اوشو رو نگاه کردم و دوست دارم اون رو هم باهاتون به اشتراک بزارم. اوشو در این مصاحبه راجب جنگ، شاد بودن و … صحبت کرده.

 

اشو اینچنین گفت که جنگ به هیچ عنوان چیز ساده ای نیست و اگر مردم شاد باشند، خوش حال باشند، حس و حال خوبی داشته باشند، از زندگی لذت ببرند و … هیچ دولت، دین و یا فردی نمیتونه اونها رو وادار به انجام جنگ کنه!!!!!!! این یعنی افرادی که در سرتاسر دنیا می جنگند به نوعی از لحاظ شادی، لذت های دنیا، رابطه جنسی عادی و … سرکوب شده اند تا تمام این سرکوب ها منجر به ایجاد خشمی بشه که قادر باشند از اون در راستای جنگ و خونریزی استفاده کنند!!!!!!!

شخصیت اشو

هر چند گفته میشود اشو با فرقه‌ های مخفی و سری بسیاری در تماس بوده است اما تنها ۳ نفر به نام‌ های “ماگا بابا”، “پاگال بابا” و “ماستا بابا” در او تاثیر زیادی گذاشته اند. چنانکه از سخنان اشو مشخص است، او دارای شخصیتی بسیار متکبر و مغرور بود. او در جایی خود را استاد استادان و مرشد مرشدان خطاب می کرد. در تعبیر دیگر، به‌ صورت ضمنی خود را حتی بالاتر از حضرت مسیح می دانست : «یافتن من پشت این صف طولانی کاری سخت خواهد بود، من تنها کافی هستم. به همان صورت که زمانی که مسیح بود، کافی بود. وقتی با من هستی، مرشد کافی است و اساساً تو با من هستی. برای من نیازی نیست مسیح یا بودا یا دیگری را واسطه کن». جالبه بدونید که او در ضمن همانند حضرت موسی “ده نافرمان” صادر کرده است که بیانگر تاثیر پذیری او از یهودیت می باشد.

تعالیم اشو

خدا؛ به اعتقاد اشو «خداوند یک شخص نیست، بلکه تنها تجربه ‌ای است که تمام هستی را به پدیده ‌ای مبدل خواهد کرد. تنهایی او مطرح نیست، در واقع او با زندگی می ‌تپد. با زندگی که دارای ضربان است. لحظه ‌ای که دریابی که دل هستی می ‌تپد، خداوند را کشف کرده ‌ای.» او این طور عنوان می کند که : «من به شما می ‌گویم خدا را از یاد ببرید! حقیقت را از یاد ببرید. من به شما این طور می‌ گویم که فقط به دنبال عشق باشید». به همین خاطر هرگونه نیایش را به خلاف ادیان الهی، خارج از مقوله مذهب تفسیر می‌ کند : نیایش پیوند شاعرانه با هستی است. ربطی به مذهب خاص تو ندارد.

تعالیم اشو

 

هدایت و گمراهی؛ جالبه بدونید که در دیدگاه اشو، نزاع خدا و شیطان به منظور هدایت و ضلالت بشر، به نتیجه ای نخواهد رسید. او این طور عنوان میکند که : شیطان قدرت گمراه کردن شما را ندارد و خداوند هم قدرت هدایت شما را در اختیار ندارد!!!

عشق و رابطه جنسی؛ میتوان گفت که عشق، از محوری ‌ترین آموزه‌ های اشو به حساب می آید، اما رسیدن به عشق را به وسیله جنس مخالف امکان ‌پذیر میداند. پایه ای ‌ترین ابزار ها به منظور ترویج فحشا و زنا در میان پیروان مکاتب تازه تأسیس، مجالس زنای دسته‌ جمعی با نام فحشای مقدس است.

 

اشو بر این اعتقاد است که : رابطه جنسی بزرگ ترین هنر مدیتیشن محسوب میشود و آمیزش جنسی به دریافتن عشق منتهی می شود. اشو اصرار دارد که پیوند عشق و رابطه جنسی است که تعالی ‌بخش به شمار خواهد رفت : پیوند جنسی، زمانی معنا پیدا می کند که با عشق همراه باشد … آنگاه که پیوند جنسی با عشق درآمیخته می شود، جریان به مراتب قوی تری را به همراه خواهد داشت.

به همین خاطر اشو به «معلم جنسی» در کشور هند معروف بود. به‌ صورت خلاصه، تعالیم اشو التقاطی از معارف هندویسم، حسیدیسم، تنتره و مسیحیت است، اما آنچه بیشتر از همه مورد توجه او بود آئین ذن محسوب میشد.

به شکلی خلاصه میتوان گفت که همه نوع ارتباط در عرفان اوشو آزاد است و از آن به یکی از روش‌ های مراقبه و مدیتیشن یاد می شود، به همین خاطر مشخص است که در این خصوص، دیدگاه اشو به دیدگاه افرادی مانند فروید و یونگ شباهت بسیار زیادی دارد. شایان ذکر است که در عرفان اشو عشق یعنی همین عشق مجازی، زن و مرد و او همواره پیروانش را به سکس دعوت می کرد.

مدیتیشن

 

اشو  مراقبه و مدیتیشن را نه تنها یک تمرین می پنداشت، بلکه آن را حالتی از آگاهی میدانست که هر لحظه میبایست حفظ گردد. در حقیقت از دید او مدیتیشن نوعی آگاهی کلی بود که فرد را از سطحی از پاسخ ‌های مکانیکی به وضعیت دیگر انتقال میداد. او بیشتر از ۱۰۰ ها تکنیک مدیتیشن مخصوص به خود را داشت و همین طور الگو های ذهنی و جسمی گوناگونی را ارائه کرده بود که از این بین می توان به مواردی مانند؛ مدیتیشن پویا، مراقبه کندالینی و مراقبه زمزمه کننده اشاره داشت.

درگذشت اوشو

درگذشت اوشو

اشو در نهایت در تاریخ ۱۹ ژانویه ۱۹۹۰ میلادی در پونا کشور هند، از دنیا رفت.
به صورت کلی این طور به نظر می آید که نظریات اوشو موجب یک هرج و مرج اخلاقی در جوامع مختلف خواهد شد. او در نهایت جهان را یک شوخی می پندارد و زندگی در دنیا را صرفا در تفریح و خندیدن به همه چیز و لذت طلبی جنسی افراطی خلاصه می‌ کند. جالبه بدونید که او تنها راه برآورده شدن احتیاجات رو پرداختن مداوم به اونها میدونه. همه این اطلاعات از وب سایت های مختلفی جمع آورس و سپس ترجمه شده است و نویسنده نظر شخص درباره درست یا غلط بودن آن ندارد لذا شما هم میتونید که نظرات و برداشت های خودتون را درباره اشو و این مطلب با ما به اشتراک بگذارید و در انتها باید بگیم که امیدوارم از این مقاله در خصوص با زندگینامه اوشو نهایت استفاده رو برده باشید.

دسته بندی : بیوگرافی

برچسب ها: , ,

27 پاسخ به “اشو واقعا که بود !!! آشنایی با افکار و عقاید باگوان شری راجنیش”

 1. امیر حسین راد گفت:

  با سلام. این تفکر به شدت فاسد و فانی و کثیف است. تفکر اشو. او در حقیقت اینه ای از شیطان بود که وجود خداوند متعال جل جلاله را نقض کرد .
  کسی که آفریدگار خود را به سخره می‌گرفت و قبول نداشت و با سکس و تفکرات و جملات در ظاهر زیبا بسیاری از مردم را گمراه کرد . لعنت خداوند بر اشو و تفکر اشو

 2. زهرا علی آبادی گفت:

  شما کاملا بابرداشتی سطحی و شخصی ایشون رو معرفی کردین خیلی مطلب بی ارزشی بود ارزش خوندن نداشت طلب خیر دارم براتون ولی هرگز به این صورت اطلاع رسانی نکنید

 3. مظهری گفت:

  سلام بنطرمن اوشو فردی بزرگتر از این گفتها بود هرشخصی با نگاه و اندیشه خود به اوشو وگفتهایش قضاوت میکنه دراین دنیا مدرن اگه اوشو هدفی همچون لذت مالی را ترویج میداد حتما غرب ازاوحمایت میکردبنظر من اوشو میدونست که انسان امروزی اسیر دنیا وشهوت است برای همین تخلیه وپاکسازی رو به اون شیوه چه درست یا غلط درس میداد

 4. قباد گفت:

  ابر مردی بود که انسان ها را از جهالت و خرافات مذهبی آگاه کرد

 5. Mah گفت:

  چیزایی که در مورد اشو نوشتین،خیلی سطحی بود .اشو یکی از بهترین ها بود!

 6. بهار گفت:

  چرا انقد مزخرف نوشتین؟؟ کی گفته نگاه اوشو جنسی و مادی گرایی بوده؟؟؟!!!!!! از کجا این مطالب غلطو آوردین؟ کتاب از سکس تا فراآگاهی رو اگه خونده بودید این مزخرفاتو نمینوشتین. اوشو کاملا با این چیزایی که نوشتین فرق داره لطفا از منابع درست مطلب جمع کنید.

 7. .... گفت:

  آیا هر گردی گردو است؟

  برای شما،گردو چیست؟

  میتواند هر چیزی باشد؟

 8. امیرمهدی گفت:

  جالب اون بندی که نوشته:دیدگاه اوشوبه افرادی همچون زیگموندفرویدویونگ شباهت داره.فرویدتاجایی که امکانش بودانسانهاروبه زندگی حیاتی وحقیقی راهنمایی میکرد.ازجمله بکاربردن کنترل درونی درزندگی زناشویی ومستحکم شدن بنای خانواده تلاش میکرد.ودورکردن کنترل بیرونی ازذهنیات وزندگی حیاتی.

 9. مهدی گفت:

  با سلام
  همه ما میدانیم که آدم با عمل آمیزش به دنیا آمده است،
  وباز میدانیم لذت بخش ترین عمل در دنیا آمیزش است،
  یک سوال دارم از شما :آیا میدانید میوه ممنوعه که آدم و هوا خوردن چه بود؟
  جواب: آمیزش بود،،
  خداوند به آدم و هوا گفت در این باغ هر چیزی را که میخواهید بخورید و استفاده کنید ولی از آن درخت که در وسط
  باغ است دست نزنید،،، و در ادامه خداوند به آدم و هوا میگوید اگر به آن دست بزنید ستمکار میشوید،،،،
  حتماً خیلی ها که قرآن و کتاب مقدس را مطالعه میکنند میدانند در ادامه داستان که آدم و هوا از درخت ممنوعه که(آمیزش بود) خوردن چه اتفاقی افتاد،،، بله عورتهایشان بر آنها آشکار شد و فرشتگان بر آنها برگهای درختی را میپوشانیدن،
  این اتفاق که آدم را خداوند آفرینش میکند و در ادامه به فرشتگانش سجده بردن بر انسان را امر میکند، و همه فرشتگان خداوند سجده میبرند الی شیطان،، سناریویی هست که خداوند خودش آن را نوشته،،، چونکه خداوند با این کار که آدم را درست میکنم و همه انسانها را در ذریه آدم میگذارم و به اصطلاح همه را برابر درست میکنم و همه را در بهشت می گذارم و با وسوسه شیطان و عمل آمیزش انسانها از پشت یا از ذریه آدم بیرون میزنند و راه باز میشود جهت بیرون انداختن آدم از بهشت و رفتن آنها به زمین جهت آزمایش،،، پس دوست عزیز این را بدان آدم از آمیزش به دنیا آمد،،هم آدم پیغمبر هم ما انسانها،،، ولی هر کاری اصول دارد،، به اصطلاح هر کاری باید از راهش وارد شد، آن طور که در حق همنوعان ظلم نشود،،،

 10. Gary گفت:

  قطعا اشو اشتباه میکرد…خداروشکر عمرش کفاف ندادتا افکارپلیدش را گسترش دهد .
  اتفاقا انسانی زیرک ومادی بود که درست زده بود وسط خال …
  همه سکس وپول را دوست دارند واگر کسی پیدابشه که مجوز ذهنی وفکری به آدمهای لاابالی وهرج ومرج طلب بده که سکس به هرشکلش خوبه ، قطعا ازش طرفداری می کنند انسانهای بی بندوبار وانسانهای خودفروخته که چیزی برای ازدست دادن ندارند.

 11. رزيتا السادات مذنب امامزاده گفت:

  اشو فردی بود که دیگر تکرار نخواهد شد🙏

 12. آراد گفت:

  با سلام خدمت شما
  هر فردی میتونه یه برداشتی از صحبت های کسی داشته باشه.
  دیدگاه دیگران برای من اصلا” اهمیتی نداره.
  میخوام این رو بگم که تیترهای زندگی من یه چیزهای خیلی پوچ بود مثل پول وسکس و …
  اما با خوندن کتابهای اشو تازه دارم میفهمم که زندگی چه چیزهایی رو میخواد به من بگه و این که چطورمیشه حتی با خوردن یه استکان چای چقدر خوشهال بود و این که آدم میتونه میزبان خداوند باشه در خوردن همون چای.
  زندگی به منه حقیر این رو یاد داده که تا با کسی چند روزی زندگی نکردم و اصلا” از ایشون شناختی ندارم کسی رو قضاوت نکنم و از همه مهمتر این که هر حرفیرو توی سایتم جایی بنویسم و به اشتراگ بگزارم.
  در پناه خداوند باشید

 13. رزا گفت:

  من از مقرشون در پونا بازدید داشتم و این آزادی بی قید و شرط و بی بند و باری رو از نزدیک دیدم پس نگید این حرفها دروغه و اصلا این طور نبوده. البته نمیتونیم بگیم همه حرفها و نظریاتش هم اشتباه بوده به هر حال نقاط منفی ومثبت رو با هم داشته مثل بقیه انسانها.

 14. فرقه نبود راهنما بود گفت:

  این آدم، چقدر زیبا دنیای وحشی رو شناخت، چقدر زیبا توانسته دنیا رو رام کنه و سواری لذت بخشی ازش بگیره
  همزمان لذت دنیوی و معنوی رو برای آدم ها می خواست و فهمیده بود که آدم ها فقط با آزادی شون و فقط با رها کردن خودشون از قید و بندهای دست و پا گیر که هم روح و هم جسم حیوانیشون رو تسخیر کرده ان قادرن روی زندگی شناور بمونن تا غرق در پوچی و بردگی نشن
  به ما نشون داد اگه به کسی آزادی و زندگی بدی اون کس هم به دنبال آزاد کردن و چشاندن طعم لذات زندگی به دیگران میره و همنجور زنجیره وار پیش میره تا اجتماع بزرگی از افراد معتقد به آزادی و خوشی طلبی روحانی دور هم جمع میشن و برای لذت بردن بیشتر از زندگی به هم دیگه کمک می کنن

  شما حاضر نیستید که تو زندگیتون درد نکشید و آزاد باشید و به اون کسی که این راز وجود این سبک از زندگی رو براتون برملا کرد یه رولز رویس بدید؟

  من که حاضرم به کسی که یه تیمارستان بسازه و همه آدمای مریض این دنیا رو توش درمون کنه، ۲۰ تا رولز رویس بدم

  باید به دولت آمریکا حق داد که بساط اینا رو چید به دلیل عمده:
  ۱)این گروه ممکن بود بزرگتر و قدرتمندتر بشه و منجر به یه انقلاب تو آمریکا بشه مثل انقلاب ایران و امام خمینی
  ۲) یا حداقل آمریکا مجبور بشه منافعشون رو با اینا تنظیم کنه مثلن مثل عراق و آیت ا… سیستانی بشه
  ۳) دولت آمریکا نیاز داره تا سیستم برده داری پنهانی ادامه داشته باشه و هیچکس تبلیغ و مطالبه ی آزادی و لذت طلبی نداشته باشه

  ولی دوستان شما حق ندارید حق رو به فرقه سیاسی ایالات متحده آمریکا یا فرقه ی حکومتی هر کشوری بدید، چون شما از برده بودن سودی نمی برید، چون شما مردمید و باید زندگی اجتماعی آزادانه و پر از عزت نفس رو برای خودتون بخواید، همون چیزی که اشو راجینیش برای شما می خواست

 15. سیدفروغ منجی گفت:

  هیچ شاعر،فیلسوف ودانشمندی را نه در گذشته ونه در عصر حاضر سراغ ندارم که به اندازه اشو به عمیق ترین سطح آگاهی انسانی یا خود شناسی رسیده باشد وآن را اینچنین خردمندانه وبا ظرافت ودرایت دقیق وبدون کوچکترین نواقص وآن فهم به جهان عرضه نموده باشد. ما کتاب های دانشمندان وفیلسوف های زیادی را خواندیم اما او واقعآ تنحا وبینظیر است وهیچ حرفی برای توصیف بزرگی اش ندارم.

 16. صهبا گفت:

  ممنون از اطلاعاتتون درباره اشو.من اطلاعات زیادی از اشو ندارم اما به نظرم همه حرف های اشو بد نیست بعضی حرفهاش قشنگه مثلا نظرش درباره جنگ و… اما چون به مذهب خاصی تعلق نداره جالب نیست.

 17. ندا... گفت:

  سلام، وقتی اطلاعات ندارید چه لزومی داره از سایت های دیگه جمع آوری کنید به مردم اطلاعات غلط بدید، مگه هرچی هر سایتی گفت واقعیته!!! لطفا اطلاعات از منابع موثق بیارید؛ اگر خیلی فکر این هستید مردم آگاه کنید برید چندتا از کتاب های که سخترانی ایشون بوده را مطالعه کنید بعد بیاید در موردش مطلب بگید اگه فقط یکبار کتاب سکس تا فرا آگاهی ایشون مطالعه کنید متوجه میشید تمام چیزای که اینجا در مورد ایشون نوشتید کاملا سطحی و بی اساس هست.

 18. Mahmood گفت:

  آشو انسان بیداری بود که خفته ها رو روشن میکرد وانسان را نه به تقلید بلکه به تفکروامیداشت

 19. سامی گفت:

  خلاصه هرکسی ی جورای خودش رو مطرح میکنه و مشهور میشه چ بسا ک همین الان هم هستن کسایی ک مثل ایشون فکر میکنن.فقط خداوند هدایتشون کنه

 20. طاهر گفت:

  شما با ذهنتان هرگز اشو را درک نخواهیدکرد، اشو معبدیست که باید ذهنتان راکناربگذاریدوبا دل تان وارد شوید و درجایی دیگر بازخودش به گزارشگر هم میگه که من جلوترم .

 21. داریوش گفت:

  معلوم هیچ اطلاعاتی از اشو نداشتید اشو به راستی یک انسان واقعی بود که در همه ابعاد وجودش رو شکوفا کرده بود کسانی که در مورد اشو چیزی نمیدونن یا اینکه متعصبان مذهبی هستند همشون یا میگن مرشد سکس بوده یا خرافات ترویج کرده در صورتی که حقیقت نداره و اگر کسی چند سالی مطالعه و مدیتیشن داشته باشه به خوبی اشو رو درک میکنه و میدونه چه انسان والای بوده

 22. Amir گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتین. در هر جامعه ای روی یک چیز تمرکز بیشتری دارند که طی مرور زمان اون چیز بزرگ میشه و دیگه به اصطلاح شورشو درمیارنّ. در غرب یکجور و در شرق یکجور. اشو اومد نکته های غلط هر جامعه رو نقض کردن و درست هارو باهم مخلوط کرد و حرف هایی زد که هرکسی نمیتونه هضمش کنه.

 23. محمدحسین مصلح نژاد گفت:

  باسلام.درک اشو با ادراک منطقی یا علمی یافلسفی صرف مقدورنمیباشد بلکه باید با تسلط برمعارف عرفانی توحیدی وصدرایی به منظرشناخت اشو پرداخت. نه تنهااشوبلکه هیچ انسانی غیرازامامان معصوم نمیباشد.بادرک بهتر معارف اشو درک مفاهیم قرانی ودعاهای معصومین تسهیل وبا کیفیت عمیقترتوحیدی توام میشود.مقاله حاضر درمورد اشو به نظربنده کاملا ناجوانمردانه بوده وشایسته است نویسنده خاضعانه استغفارنماید.البته نقدهایی به دیدگاه اشو وارد میباشد که ذکران مناسب این مقال نمیباشد.

 24. امیر گفت:

  اون ساتیا سای بابا رو قبول دارم از دهانش الماس یا طلا در میاورده شیادی بوده، فیلماش هست، ولی در مورد اشو این حرفها صدق نمیکنه، خودم هم تصمیم گرفتم بیشتر تحقیق کنم ولی نه از سایتهای مخالف یا حسود وعقده ای.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی رایت 2020 جادوی باور
تمامی حقوق وب سایت متعلق به جادوی باور می باشد.
Whatsapp
phone