25 درصد تخفیف خرید اشتراک به مناسبت میلاد رسول اکرم، کد تخفیف: milad

ورود / ثبت نام

زندگینامه رابرت کیوساکی

بیوگرافی رابرت کیوساکی

تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  رابرت کیوساکی که یکی از معروف ترین نویسندگان و سرمایه گذاران و سخنرانان هوش مالی است منتشر شده  . رابرت کیوساکی نویسنده بیش از ۲۶ کتاب است که مشهور ترین کتاب او “Rich Dad Poor Dad” است که به بیش از ۵۱ زبان مختلف دنیا و همینطور به زبان فارسی با نام “پدر پولدار پدر فقیر” ترجمه شده است و فروش بی نظیری در سطح جهانی داشته است.

انتقاد از رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی به دلیل حمایت و ترویج فلسفه “به سرعت پولدار شدن” مورد انتقاد های بسیار شدیدی قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که در سمینار های او شرکت کرده اند از او شکایت کرده اند و کمپانی او توسط CBC کانادا و WTAE آمریکا مورد تحقیق و بررسی و بازخواست کیفری قرار گرفته است.

رابرت کیوساکی میلیون ها نفر را  را از فقر به ثروت و موفقیت رسانده است

مدتی قبل با انتشار مقاله جامع هوش مالی به توصیه های هوش مالی رابرت کیوساکی نیز اشاره کردیم و این موضوع سبب شد تا کاربران به رابرت کیوساکی علاقمند شوند؛ بنابراین در این مقاله به طور کامل به زندگینامه رابرت کیوساکی و توصیه های مالی وی میپردازیم،

پس در ادامه با جادوی باور همراه باشید.

رابرت کیوساکی مؤسس کمپانی‌ Rich Dad Company است، یک کمپانی خصوصی که در حوزه آموزش کسب و کار و آموزش های مالی فعالیت می کند. همچنین رابرت کیوساکی بازی “Cashflow” یا همان بازی “گردش پول” را ساخته است؛ بازی گردش پول بیشتر جنبه آموزشی دارد و به کودکان و بزرگسالان مفاهیم مختلف مالی و مفاهیم مربوط به کسب و کار ها را آموزش می دهد.

سمینار های رابرت کیوساکی در آمریکا و کانادا و بسیاری کشور های دیگر برگزار می شود و علاقمندان بسیاری در این سمینار ها شرکت می کنند.

دوران تولد و جوانی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در ۸ آوریل ۱۹۴۷ در هیلو واقع در هاوایی در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد و تا امسال یعنی سال ۲۰۱۹ او ۷۲ ساله است.

رابرت کیوساکی در سال ۱۹۶۵ در هیلو واقع در هاوایی در ایالات متحده آمریکا دوران مدرسه را پشت سر گذراند و از دبیرستان فارغ التحصیل شد. پس از آن رابرت کیوساکی وارد آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در نیویورک شد و به عنوان افسر عرشه با درجه کارشناسی در سال ۱۹۶۹ فارغ التحصیل شد.
بعد از به پایان رساندن دانشگاه به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپتر در ویتنام خدمت کرد. او در سال ۱۹۷۳ در حالی که هنوز در ارتش بود در یک دوره دو ساله ام بی ای (MBA) شرکت کرد و در ژوئن ۱۹۷۴ با افتخار از نیروی تفنگداران دریایی آمریکا خارج شد. او در سال ۱۹۷۴ در سمینار های وارن ارهارد شرکت کرد که بنا به گفته خودش زندگی او را متحول کرد.

دوران تولد و جوانی رابرت کیوساکی

ورود رابرت کیوساکی به بازار کار

رابرت کیوساکی تا ژوئن ۱۹۷۸ به عنوان یک فروشنده در شرکت زیراکس کار می‌ کرد. در سال ۱۹۷۷ رابرت کیوساکی کمپانی Rippers را تأسیس کرد که محصول آن کیف های پول مردانه ای بود که از نایلون و ولکر ساخته شده بود. کیوساکی و محصولاتش در نشریات و مجلات بزرگی مانند Playboy معرفی شدند.
این کمپانی از مدتی ورشکسته شد. پس از آن رابرت کیوساکی تصمیم گرفت یک کسب و کار پرده فروشی راه اندازی کند که محصولات آن شامل تیشرت، کیف پول و کلاه بود که برای گروه های موسیقی متال طراحی شده بودند. در سال ۱۹۸۰،  این کمپانی نیز اعلام ورشکستگی کرد.

رابرت کیوساکی در سال ۱۹۸۵ با گروهی از همکارانش مؤسسه Excellerated Learning Institute را بنیان گذاری کرد، حوزه فعالیت این مؤسسه در زمینه آموزش های مربوط به کسب و کار، کارآفرینی، مهارت های اجتماعی و سرمایه گذاری بود. در این سال ها رابرت کیوساکی با همسرش کیم
کیوساکی آشنا شد و با او ازدواج کرد.
همسر رابرت کیوساکی در سال ۱۹۰۴ در فینیکس آمریکا در زمینه املاک سرمایه گذاری کرده بود. رابرت کیوساکی در نهایت این مؤسسه آموزشی را فروخت.

او اولین کتاب خود را در سال ۱۹۹۲ منتشر نمود، “اگر می خواهید ثروتمند شوید و خوشحال باشید به مدرسه نروید” نام این کتاب بود.

رابرت کیوساکی در این کتاب پدر و مادر ها را تشویق می‌ کرد فرزندان شان را به مدرسه و دانشگاه نفرستند و به جای آن وارد کسب و کار املاک و مستغلات شوند.

او در سال ۱۹۷۷ Cashflow Technologies را راه اندازی کرد که یک کمپانی آموزشی در زمینه کسب و کار و امور مالی بود.

کسب و کار های ابتدایی رابرت کیوساکی ورشکسته‌ شدند اما کمپانی آموزشی او در زمینه کسب و کار و امور مالی در ابتدا موفق شد و او توانست با یک بیزینس مدل قیمت بالا سمینار های خود را برگزار کند. رابرت کیوساکی در یک مصاحبه با تلویزیون CBC اظهار داشت که کتابش یک تبلیغات برای سمینار هایش بوده است. Rich Global LLC نیز در سال ۲۰۱۲ اعلام ورشکستگی کرد.

علاوه بر این فعالیت‌ ها، رابرت کیوساکی در زمینه های مختلف دیگر نیز فعالیت می‌ کند که برخی از این فعالیت‌ ها شامل سرمایه گذاری، تکنولوژی و اطلاعات، آموزشی،  معادن، انرژی، املاک و مستغلات، و … است.

ورود رابرت کیوساکی به بازار کار

رابرت کیوساکی و توصیه های هوش مالی و جذب ثروت

کیوساکی کلاس های آموزشی خود را به صورت سمینار برگزار می‌ کند و این کلاس ها حتی تا ۳ روز هم به طول می انجامند. در این سمینار ها در مورد ثروتمند شدن، سرمایه گذاری، امور مالی، و دیگر موضوعات مربوط به کسب و کارها صحبت می‌ شود.

آموزش های رابرت کیوساکی که او آنها را “آموزه های مالی” می نامد، بر کسب و کار ها و موقعیت های سرمایه گذاری مانند املاک، سهام، کالاها، و … تمرکز دارد که یک هدف را دنبال می کند، آزادی مالی!

رابرت کیوساکی در آموزش‌ های خود از واژه “دارایی” استفاده می کند و می گوید دارایی چیزی است که پول را به جیب شما واریز می کند.
او بیان می کند دارایی‌ ها جریان مالی ایجاد می کنند، به عنوان مثال سود سهام، درآمد حاصل از اجاره املاک و مستغلات، و درآمد حاصل از کسب و کار ها. در مقابل دارایی ها رابرت کیوساکی از واژه‌ “بدهی ها” استفاده می‌ کند و می گوید بدهی چیزی است که پول را از جیب شما خارج می کند.
به عنوان مثال، اجاره خانه، انواع وام ها، و پرداخت های کارت های اعتباری. رابرت کیوساکی بیان می کند برای پولدار شدن و رسیدن به استقلال مالی باید از اهرم ها استفاده کنید. او می گوید تبدیل پول به دارایی ها می تواند اهرم محسوب شود و آینده افراد را تضمین کند اما بیشتر افراد اشتباه می کنند و پول های خود را صرف خرید خانه و ماشین می‌ کنند که در واقع از دیدگاه رابرت کیوساکی یک بدهی محسوب می شوند.

رابرت کیوساکی بیان می کند : ” مهمترین دلیلی که باعث می شود اکثر مردم در تنگنا های مالی قرار بگیرند این است که سال ‌های زیادی از عمر خود را در مدارس سپری می کنند اما در مورد پول چیزی یاد نمی گیرند و در نتیجه به جای اینکه یاد بگیرند چگونه پول می تواند برای آنها کار کند، یاد می گیرند چگونه می توانند برای پول کار کنند.”

رابرت کیوساکی و کسب و کار و توصیه های مالی

زندگی شخصی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی یک ژاپنی آمریکایی است و والدین او از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار داشتند و از افراد مطرح بودند. نام پدر او رالف کیوساکی و نام مادرش ماجری کیوساکی است. نام برادر او جان و نام دو خواهر او امی و بث است. رابرت کیوساکی با همسرش کیم کیوساکی در سال  ۱۹۸۶ ازدواج کرد و اکنون در فونیکس در ایالت آریزونا زندگی می کنند.

رابرت کیوساکی در می ۲۰۱۶ اعلام کرد صاحب بیش از ۱۰۰۰۰ واحد آپارتمان است که ماهیانه جریان مالی بیش از ۱ میلیون دلار را برای او به ارمغان می آورد. او از سال ۱۹۹۰ وارد صنعت نفت شده است و صاحب تعداد زیادی عملیات حفاری نفت در ایالت‌ هایی مثل لوئیزیانا، تگزاس، و اکلاهما است. کیوساکی در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد کنترل بیش از ۴۰۰ چاه نفت خصوصی را به عهده دارد. ارزش دارایی های رابرت کیوساکی ۸۰ میلیون دلار تخمین زده می شود. او در یک مصاحبه با Forbes اظهار داشت بیشتر درآمد او از سمینار های پدر پولدار است.

زندگی شخصی رابرت کیوساکی

کتاب های رابرت کیوساکی

برخی از کتاب های رابرت کیوساکی که در ایران ترجمه شده اند:

 • ده قانون موفقیت مالی
 • شانس دوباره
 • آموزش‌ های مالی پدر پولدار
 • راهنما های پدر پولدار برای سرمایه‌ گذاری
 • پدر پولدار، پدر فقیر
 • چرا دانش ‌آموزان پولدار برای دانش ‌آموزان ضعیف کار می ‌کنند؟
 • می ‌توانید پولدار شدن را انتخاب کنید
 • چگونه بیشترین سود را از سرمایه ‌گذاری املاک به دست آورید؟
 • افزایش هوش مالی، شاهراه ثروت
 • چرا می‌ خواهیم شما هم ثروتمند شوید؟
 • کودک امروز، نابغه اقتصادی فردا
 • طوفان ‌های اقتصادی
 • چرا ثروتمندان، ثروتمند تر می ‌شوند؟
 • تیم سرمایه‌ گذاری مهم‌ تر از پول
 • بمب اقتصادی
 • پول و زندگی مشترک
 • مدرسۀ تجارت
 • راز های کسب ثروت و استقلال مالی
 • تاکتیک ‌های میلیاردر های موفق
 • آزادی مالی و دولت ‌ها

کتاب های رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی و مشاهیر

همانطور که گفته شد یکی از مشهور ترین کتاب های رابرت کیوساکی کتاب “پدر پولدار پدر فقیر” است و در واقع کیوساکی توانست با این کتاب شهرت بسیار زیادی به دست بیاورد. این کتاب پرطرفدار توانسته است علاقه مندان به مباحث اقتصادی و مالی را به خود جذب کند و موقعیت‌ های بی‌ شماری را برای آنها به وجود بیاورد.

از جمله افرادی که نظریات رابرت کیوساکی را تأیید کرده اند و او را تحسین کرده اند می‌ توان به افرادی مانند برایان تریسی، آنتونی رابینز، و دونالد ترامپ اشاره کرد.

رابرت کیوساکی و ترامپ


نظر شما ثبت شد
نظام باورها هوش مالی قانون جذب خودشناسی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2015 © تمامی حقوق این سایت متعلق به جادوی باور است.
Whatsapp
phone